22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kızılay’dan ‘150 yaş’ lokması
Lüleburgaz # 13 Haziran 2018 Çarşamba 07:35

Tevfik İŞÇİ

Türk Kızılayı’nın 150'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Lüleburgaz’da Pazartesi akşamı lokma dağıtıldı.

Türk Kızılayı Lüleburgaz Şubesi’nce iftar sonrası Kongre Meydanı’nda gerçekleştirilen lokma dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

2 bin kişiye göre hazırlanan lokmaların tamamı tükenirken, Kızılay Şube Başkanı İsmail Arkın, tüm vatandaşlara teşekkür etti.

150’nci kuruluş yılını en iyi şekilde kutladıklarını belirten Arkın, gün içinde Kızılay tanıtım çadırını açarak vatandaşları bilinçlendirdiklerini aktardı.

Arkın; “Türk Kızılayı dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük merhamet hareketlerinden biridir. Türk Kızılayı insaniyetçilik, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliğindedir. Birlik ve evrensellik prensiplerine bağlı bir kurum olan Kızılay, din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, 1868 yılından beri tüm insanlığa, 'yalnız değilsiniz' mesajını vermiş bir kurumdur. 150 yıldır mazlumlara hizmet eden kuruluşumuz, inşallah nice 150 yıllara ulaşacaktır” dedi.

200 KOLİ YARDIM TOPLANDI

Arkın Ramazan ayı boyunca yapılan çalışmalar hakkında da bilgi vererek; “Ramazan ayı boyunca Bercadia Alışveriş Merkezi’nde yer alan Migros önünde açtığımız stantta vatandaşlarımız bu yıl da Kızılay’a gerekli ilgiyi gösterdiler. Burada 200 adet erzak kolisi toplandı. Toplanan erzak kolileri de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıldı. Bunun yanında genel merkezden gelen Kızılay’ın kıyma ve kuşbaşı konserveleri de yine ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Yine stantta vatandaşların fitre ve zekatları da alınarak birlikte dağıtımı gerçekleştirildi” diye konuştu.

 

Bu haber 519 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter