22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
2 hastane arasına ‘Sağlık Yolu’
Güncel Gündem # 13 Haziran 2018 Çarşamba 07:29

Edirne'de, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Tıp Fakültesini arasında hastaların kolay ulaşımı için "Sağlık Yolu" yapıldı. 

Sağlık Yolu’nun toplam 6 milyon 100 bin liraya mal olduğunu aktaran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, insan hayatı için çok önemli bir hizmet olan bu yolun yapımını tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yolun yapımına başlangıçta birçok kişinin karşı çıktığını hatırlatan Gürkan, şunları kaydetti:

"Başta bu yolun yapımı için yola çıktığımızda bazı kurumların mahkemelere kadar uzanan itirazları ile karşılaştık ancak biz insan hayatının her şeyden daha çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlayışla ısrar ederek bu işin peşini bırakmadık. Sonunda mahkemeler de bizi haklı gördü ve kamu yararını kabul etti. İnsan hayatı için çok önemli bir hizmet olan bu yolun yapımına başladık. Edirne’ye bu konuda bir sözümüz vardı. Şimdi bu sözümüzü de yerine getirmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinden Tıp Fakültesi’ne hasta taşıyan araçlar daha kısa sürede buraya ulaşabilecek. Bu yol aynı zamanda trafik yoğunluğunun arttığı D-100 karayoluna da alternatif bir yol olacak."

Toplam bin 700 metre uzunluğundaki yol, 9’ar metre genişliğinde çift gidiş-geliş olarak inşa edildi. Yol güzergahının her iki tarafında da toplam uzunluğu 3 bin 500 metre olan 2,5 metre genişliğinde bisiklet yolu, 2,25 metre genişliğinde yaya yolu, 1,20 metre genişliğinde koşu yolu bulunuyor. 

Sağlık Yolu'nun açılışı bugün yapılacak.

AA

 

Bu haber 2182 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter