22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
DK Danışmanlık 21 Haziran’da açılıyor
Lüleburgaz # 13 Haziran 2018 Çarşamba 07:26

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da Derya Konyalı ve Gökhan Yıldız ortaklığında yeni bir girişim kuruluyor.

SGK, emeklilik, vergi ihtilafları, veraset işlemleri, profesyonel site yönetimi ve emlak yönetimi alanında faaliyet gösterecek olan DK Danışmanlık 21 Haziran’da saat 15:00’te düzenlenecek törenle hizmete girecek.

Yeni Mahalle Emrullah Efendi Ara Sokak’ta hizmete girecek olan DK Danışmanlık, 15 kişilik uzman kadrosuyla Trakya’nın her yerinde şube açma hedefiyle hizmet vermeyi planlıyor.

PROFESYONEL SİTE YÖNETİMİ VE EMLAK

DK Danışmanlık girişimcilerinden Gökhan Yıldız, profesyonel site yönetimi ve danışmanlığı ile emlak yönetimi konusunda verecekleri hizmetlere ilişkin şu bilgileri verdi; “Birbirini tanımayan insanların bir araya gelerek oluşturdukları ortak yaşam alanları olan Apartman ve Sitelerde uyulması gereken kurallar, ödenmesi gereken aidatlar gibi konularda takip edilmesi gereken birçok iş kolu vardır. Bu konular ortak yaşamda birçok sorunlara neden olabilir ve bu durum kat malikleri arasında ilişkileri zedeleme noktasına dahi gelebilir. Özellikle Apartman yöneticisi kat malikleri arasından seçildiğinde kimse komşusu ile kötü olmak istemeyecektir. Profesyonel Site Yönetimi, kat sahipleri ve/veya kiracılara karşı tarafsız ve eşit yönetim anlayışı demektir. Site Yönetim Hizmeti ‘Kat Mülkiyeti Kanununu’ esas alınarak gerçekleştirilir.  Emlak ve Emlak Yönetimi ise ülkemizde ve dünya çapında en gelişmiş sektörler arasındadır ve iş hacmi oldukça geniş bir sektördür. İnsanların gerek yaşamlarını sürdürecekleri gerekse yatırım amaçlı kullanacakları emlaklara ihtiyaçları her zaman olacaktır. Bu konuda danışanlarımızla birlikte bu yatırımları doğru yönlendirmek amacındayız” dedi.

EMEKLİLİK-VERGİ UYUŞMAZLIĞI VE MİRAS

Diğer işlemler hakkında bilgi veren Derya Konyalı ise; “Emeklilik her sigortalı çalışanın hayal ettiği bir dönemdir. Emeklilik hakkı kazanmış çalışanların emekli statüsüne erişebilmeleri emeklilik için başvuruda bulunmalarına bağlıdır. Emeklilik için başvuruda bulunmak eğer herhangi bir pürüz çıkmazsa birkaç ay içerisinde kişinin emekliliğiyle sonlanır. Böylelikle çalışan kişiler artık çalışmayacakları emeklilik dönemlerinde emeklilik maaşlarını düzenli bir gelir olarak almaya başlarlar ve emekli statüsünün sağladığı sosyal hakları kullanırlar. Bu süreç zarfında danışanlarımıza istedikleri konularda çözüm odaklı yardım sağlamak amacındayız. Vergi uyuşmazlığı, vergi idaresiyle mükellefler arasında vergilendirme dolayısıyla ortaya çıkan hukuki nitelikteki uyuşmazlıklarda da çözümler sunuyoruz. Ayrıca miras yoluyla elde edilen emlak  (tarla, arsa, konut, dükkan) intikal işlemleri sırasında nasıl bir yol takip edilmesi gerektiğini de uzman kadrolarımızla danışanlarımıza sunuyoruz” diye konuştu.


 

Bu haber 1641 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter