30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Başbakan Yıldırım neler söyledi?
Lüleburgaz # 12 Haziran 2018 Salı 07:30

Tevfik İŞÇİ

Başbakan Binali Yıldırım, Lüleburgaz mitinginde il, ilçe ve köylere yaptıkları hizmetleri sıraladı.

Terör, ekonomi ve seçim konularının ardından 15 yılda Lüleburgaz’a yapılan hizmetleri açıklayan Başbakan Binali Yıldırım eğitim alanında yaptıkları yatırımlara ilişkin şu sözleri söyledi; “Lüleburgaz Kırklareli’nin üreten, taşıyan lokomotif bir ilçemizdir. Lüleburgaz’a eğitim alanında son 15 yılda önemli eserler kazandırdık. Liseler, yurtlar, yeni derslikler açtık ve öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırdık. Gençlik Merkezi ve futbol sahası kazandırdık”

“HELALİ HOŞ OLSUN”

Yıldırım diğer yatırımları şöyle sıraladı; “İlçe sınırları içerisinde 33 kilometre bölünmüş yol yaptık. Pınarhisar-Lüleburgaz D-100 yolu, Ahmetbey-Vize arasını sıcak asfalt ile kapladık. Lüleburgaz’a huzur evi, yaşlı bakım merkezini açtık. Kaymakamlık hizmet binasını yaptık. 16 yılda Lüleburgaz’a bir hastane, bir acil ek binası, 4 tane de sağlık tesisi yaptık. Lüleburgaz’ın çiftçileri başımızın tacı. Onlara layık olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2002 yılında 15 yıl önce Lüleburgazlı çiftçilerimize verilen destek sadece 6 trilyondu. Şimdi ise tam 46 trilyona çıktı. Helali hoş olsun. 16 yılda 555 projeye 19 trilyon destek sağladık. Genç Lüleburgazlı çiftçimizin son iki yılda 45 projesini destekledik. Kırklareli’nin hububat deposu olan Lüleburgaz’a desteğimiz artarak devam edecek. Bu sene nohutu da tarım destekleri listesine aldık. 10 bin dekar alana ekim yapıldı. Ürününüz bol hasadınız bereketli olsun”

5 KÖYE FİDANLIK!

Yıldırım şöyle devam etti; “Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey beldesi barajının temelini bir süre önce attık. Ahmetbey barajı ile Lüleburgaz’a 10 milyon metreküp su sağlanacak ve 12 bin 500 dönüm arazi bolluk ile bereket ile su ile buluşacak. Turgutbey göletini hizmete aldık. Çengelli göleti için çalışmalar devam ediyor. 18 adet taşkın koruma tesisi ile ilçemizi ve köylerini sel baskınlarından koruyoruz. Bunlardan Ayvalı köyünü taşkınlardan koruyacak dere ıslahının temelini de geçen Mayıs ayında atmıştık. Bu yıl içerisinde Çeşmekolu, Karaağaç, Ceylanköy, Osmancık, Eskitaşlı köylerine de gelir getirici fidanlık yapacağız”

EVRENSEKİZ VE BÜYÜKKARIŞTIRAN OSB’LERİ!

Yıldırım; “Lüleburgaz Atık Su Arıtma Tesisini hizmete aldık. Lüleburgazlı esnaflarımız için 2010 yılından bu yana 156 esnafımıza düzenli destek sağladık. 2012’de kurduğumuz Evrensekiz Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 parsel üretime geçti. Burada 1530 kardeşimiz iş, aş sahibi oldu. Yine aynı yıl kurduğumuz Büyükkarıştıran Organize Sanayi Bölgesi’nde 123 parselde 8 bin kardeşimiz iş sahibi oldu. Alın teri döküyor” diye konuştu.

“LÜLEBURGAZ’DAN YETKİ İSTİYORUZ”

Yıldırım son olarak; “Lüleburgaz’a 53 milyon liralık toplu konut yaptık. Öncelikle 804 konutun yapımını bitirdik hak sahiplerine teslim ettik. Yaptığımız hiçbir şeyi yeterli görmüyoruz. Daha fazlasını yapmak için Lüleburgaz’dan Kırklareli’den yetki istiyoruz. Yarınımız bu günümüzden çok daha güzel olacak. AK Parti’nin sözü senettir. Bizde yalan olmaz. Bizde abartı olmaz, bizde boş vaat hiç olmaz. Biz laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyan bir iktidarız” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 1160 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter