22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Son Başbakan’la 20 dakika!
Başbakan Binali Yıldırım’ın yaklaşık 20 dakika süren Lüleburgaz mitingi, az sayıda katılım, geniş güvenlik önlemleri ve park yasaklarıyla gündem oldu. Başbakan’ın Hükümet Konağı ziyareti de iptal edildi.
Kırklareli # 12 Haziran 2018 Salı 08:28

Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, olağanüstü güvenlik önlemleriyle Lüleburgaz’da partililerine hitap etti.

Beraberinde Edirne, Tekirdağ, Kırklareli Milletvekilleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Pazar günü saat 17:50 sıralarında helikopterle Lüleburgaz’a geldi.

Kongre Meydanı’nda Başbakan’ı dinlemeye gelenlerin diğer mitinglere göre oldukça az olduğu görüldü.

Yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Başbakan için günler öncesinden ve miting süresince alınan güvenlik önlemleri de dikkat çekti.

PARK YASAĞI TEPKİSİ!

10 Haziran’daki miting için 9 Haziran Cumartesi günü saat 13:00’ten itibaren Pazar günkü mitingin bitimine kadar D-100 Karayolu kenarında park etmek yasaklandı.

Zaten trafik sorunu olan Lüleburgaz’da, Eski Hükümet Konağı, İnönü Caddesi, İstanbul Caddesi, İstasyon Caddesi ve D-100 Karayolu’nun bir bölümünde Pazar günü trafik tamamen kapatıldı.

Bu güzergahlardaki işyeri sahiplerinden de, müşterilerinden araçlarını park etmemesi için uyarıda bulunmaları istendi.

Park eden araçların ise çekiciyle kaldırılacağı belirtildi.

Murat Hüdavendigar Caddesi üzerinde oturan bir vatandaş, Cumartesi günü öğlen saatlerinde, aracını evinin 500 metre uzağındaki bir sokağa mecburen park etmesine tepki gösterdi.

Alınan bu önlemin ‘kendilerine hakaret’ gibi algılandığını söyleyen vatandaş, Pazar akşamına kadar aracını arka sokakta bekleteceğini söyledi.

BAŞBAKAN HÜKÜMET KONAĞI’NA GİTMEDİ!

Öte yandan Başbakan’ın Lüleburgaz programında Hükümet Konağı ziyareti de bulunmasına rağmen bu ziyaret gerçekleşmedi.

Mitingin saatler öncesinde Hükümet Konağı’nda önlemler alındı ve Başbakan’ı karşılamak için kurum müdürleri Kaymakamlık bahçesinde sıraya girdi.

Yıldırım’ın Kongre Meydanı’ndaki konuşması yaklaşık 20 dakika sürerken, mitingin ardından 8 Kasım Stadı’ndan kalkan 5 helikopterle Lüleburgaz’dan ayrıldı.

Bu sırada Hükümet Konağı’nda Başbakan için serilen türkuaz renkli halının kaldırılması da ziyaretin iptal olduğunun işareti oldu.

 

 

 

 

Bu haber 2052 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter