25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Cedid Ali Paşa Cami doldu taştı
Kırklareli # 12 Haziran 2018 Salı 07:24

Metin KARAKUŞ

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve “Bin aydan hayırlı” olarak kabul edilen ve Ramazan Ayının 27’inci gününe rastlayan Kadir Gecesi Babaeski’de idrak edildi.

Kadir Gecesi nedeniyle Cedid Ali Paşa Cami’ne gelen vatandaşlar, mübarek gecenin feyzini yaşayarak, namaz kılıp dua etti.

Babaeski İlçe Merkezi, belde ve çevre köylerinde orucunu açan vatandaşlar, Kadir Gecesi nedeniyle Cedid Ali Paşa Cami’ne akın ederek, akşam ve yatsı ile teravih namazını eda etti.

Müftü Vekili ve İlçe Vaizi Cafer Çakalgil, bu gecenin, “On bir ayın sultanı Ramazan ayının en önemli ve hikmetli gecesi olduğunu belirterek,  Bin aydan daha hayırlı olduğunu söyledi.

Çakalgil; “Nefsimizi arındıracak, muhabbetimizi dualarla pekiştirecek, kardeşliğimizi devam ettirecek bir gece olması temennisiyle, Kadir Gecemiz mübarek olsun” dedi.

Daha sonra Müftü Vekili ve İlçe Vaizi Cafer Çakalgil, Cedid Ali Paşa Cami İmam Hatip İbrahim Yaman ve Müezzin Kayyım Hüseyin Kara tarafından okunan Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahileri dinledi.

Cedid Ali Paşa Camisi’ne sığmayan vatandaşlar tarihi caminin avlu ve bahçesinde namaz kıldı.

Namazın ardından ise cami çıkışında hayır yapan iş adamları tarafından alınan lokumlar, su ve gülsuyu dağıtıldı.

 

Bu haber 504 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter