22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
25 yıl sakladı şimdi çıkardı!
Lüleburgaz’da yaşayan Sinan Omurca isimli vatandaş, babasının vasiyeti üzerine 25 yıldır garajda sakladığı 87 model Doğan’ı satmaya karar verdi. O günden bu yana güneş bile görmeyen otomobilin sahibinin tek isteği, aracının gönül bağı olan Trakya’dan birine gitmesi.
Lüleburgaz # 11 Haziran 2018 Pazartesi 07:31

Tevfik İŞÇİ/ Özel Haber

Lüleburgaz’da yaşayan Sinan Omurca isimli vatandaş, babasından miras kalan 1987 model Doğan marka otomobili 25 yıldır garajda muhafaza ediyor.

Şu anda 4 bin 700 kilometrede olan araç, orijinalliği dolayısıyla çok sayıda otomobil meraklısı tarafından alınmak isteniyor.

Tofaş yetkili firmasından da gelip incelenen araçta tüm parçaların ilk günkü gibi muhafaza edildiği tespit edilerek değeri belirlendi.

Araç sahibi Sinan Omurca, 1987 model araca bir bedel biçtiğini, ancak şu ana kadar en fazla 39 bin TL veren olduğunu söyledi.

Omurca, internetteki bazı satış sitelerinde de yer alan araç için son verilen rakamın biraz daha üstüne çıkılması durumunda aracı satabileceğini söyledi.

Omurca’nın tek dileği ise aracının Trakya bölgesinden bir meraklıya gitmesi.

“25 YILDIR GARAJDAN ÇIKMADI”

Omurca, aracının bulunduğu garajda yaptığı açıklamada; “Araç 1987 yılında Murat 131’e bağlantılı olarak ilk çıkan serilerden olan Doğan marka araçtır. Şu anda orijinal 4 bin 700 kilometrede. Yaklaşık 25 senedir kapalı bir garajda kaldı ve gün yüzüne çıkarılmadı. O dönem babam arabayı aldığında çok titizlikle, nizami bir şekilde bakıyordu. Sonrasında fazla kullanamadan vefat etmesi dolayısıyla vasiyeti üzerine bu güne kadar sakladık. Bu süreçte muayenesi haricinde dışarı çıkarmadık” dedi.

“GÖNÜL BAĞI OLAN ALSIN”

Aracın daha fazla durmaması için artık satılığa çıkarmaya karar verdiklerini belirten Omurca, meraklılarını beklediklerini dile getirdi.

İsteklerinin bu bölgeden birinin arabayı alması olduğunu aktaran Omurca, “Aracımızı uzun yıllardır saklayıp artık satılığa çıkarmaya karar verdik. Meraklılarını bekliyoruz. Bu bölgeden birinin alarak kullanmasını istiyoruz. Değerlendirilmesi gereken bir araç olarak görüyorum. Tofaş ile de irtibata geçtik. Gelip incelediler ve bir değer biçtiler. Bu araç tabi ki bunca sene bünyemizde korunduğu için maddi olarak külfeti var. Bunun maddi boyutunu karşılayacak kişiye aracımızı satacağız. Bu gibi araçlara ilgi duyan, gönül bağı olan bir kişinin almasını arzu ediyoruz” dedi.

“KUSUR BULANA BEDAVA VERECEĞİM”

Araçta değişen parça, çizik, darbe, aşınma, çürüme gibi bir durum bulunmadığını anlatan Omurca; “Aracımızın kaportasında, boyasında, yürüyüş akşamlarında hiçbir sıkıntısı yoktur. Üstünde çizik, çürüme, paslanma, darbe gibi hiçbir bulguya rastlayamazsınız. O kadar orijinal bir araç. Daha kendi lastikleri üstünde duruyor. Hiç kullanılmayan yedek lastiği, yine yedek benzin depo kapağı, araç alınırken verilen ilk yardım çantası gibi birçok orijinal parçası ilk günkü gibi muhafaza edilerek bekliyor. Araç güneşte dahi durmadı. Bu aracın kaportası veya diğer aksamlarında kusur olduğunu ispatlayana ben aracı bedavaya vereceğim. Yaptığım araştırmalar ve yetkililerden aldığım bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti’nde bu araçtan hali hazırda 2 tane mevcut. Bu kilometrede ise tek araçtır. Korunmuş olarak bu güne gelmiş nadir bir araçtır. Bagajı, kaporta üstündeki boya etiketi dahi duruyor. Anahtarı orijinal. İç döşeme ve ön konsollarda herhangi bir çatlak yok. Bilen bilir, bu araçlarda ön konsol çatlama yapar. Koltuklar ilk günkü temizlik ve rahatlığında. Oturduğunuzda içeri göçüyor. Üstüne oturulmamış. İçinde hiç sigara içilmemiş. Her şeyi çalışıyor. Üstündeki teybi duruyor.” şeklinde konuştu.

Bu haber 3618 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter