22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz’dan Darüşşafaka’ya!
İstiklal İlkokulu öğrencisi Azra Bildik, 1139 öğrencinin girdiği Darüşşafaka sınavında 89’uncu olarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okumaya hak kazandı.
Lüleburgaz # 11 Haziran 2018 Pazartesi 07:30

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz İstiklal İlkokulu’nun 4-A sınıfı öğrencisi Azra Bildik, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın açtığı ve 1139 öğrencinin girdiği sınavda 120 öğrenci arasına girerek bu okulda okumaya hak kazandı.

Cuma günü 4’üncü sınıfı bitirerek okulundan İftihar Belgesi alan Azra Bildik, Darüşşafaka sınavını kazanarak okulunun ve ailesinin gururunu ikiye katladı.

Sınavda 89’uncu olarak Darüşşafaka’nın asıl listesine giren Azra, bu başarısını okul idaresi ve annesiyle birlikte kutladı.

18 Haziran’da İstanbul’a giderek sağlık kontrolünden geçecek olan Azra, 8 yıl yatılı olarak Darüşşaka’da eğitim ve öğretim görecek.

“DOKTOR OLMAK İSTİYORUM”

Sınavda genel yetenek alanında 1 soruyu boş bırakarak bu başarıyı yakalayan Azra, Darüşşafaka gibi köklü bir kurumda okuyacak olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu söyledi.

Azra Bildik; “Doktor olmak istiyorum. Resme de ilgim var. Anneme, okul yönetimine ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Ailemden ayrılacağım için üzgünüm ama böyle bir okulda okuyacağım için çok mutluyum” diye konuştu.

Folklor ve dansla ilgilenen Azra, Darüşşafaka’da da bu alanda her türlü imkandan yararlanmak istediğini söyledi.

“BİLSEM’İN FAYDASINI GÖRDÜ”

Azra’nın annesi Dicle Bildik ise Azra’nın, özel yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla oluşturulan BİLSEM öğrencisi olmasının faydasını gördüğünü belirtti.

Genel yeteneği çok iyi olan Azra’nın daha önce BİLSEM sınavlarına girdiğini söyleyen anne Bildik; “Azra’yı seve seve gönderiyorum. Her şey onun geleceği için. BİLSEM’li öğrenciler bu sınavda çok faydasını gördü. Azra bu sınava girmeyi çok istemişti. Okulun tanıtım dosyası geldiğinde içinden çıkan CD’yi defalarca izledi. Şimdi hayaline kavuştu. Darüşşafaka’da okuyan Lüleburgazlı öğrenciler de kendisine yardımcı olup yol göstereceklerdir” dedi.

“DUYGU YÜKLÜ BİR BAŞARI”

Azra’nın öğretmeni Hatice Güzide Özdemir ise Azra’yla ilgili olarak; “Çok başarılı, çok çalışkan bir öğrenciydi. Gurur duyduk. Okulunu gururlandırdı. Dürüst bir çocuk, lider özelliği de var. Sınıf olarak akademik başarısı bulunan çok sayıda öğrencimiz var” dedi.

Okul Müdürü Hakan Bilinmez de; “Duyduğumda gerçekten çok duygulandım. Duygu yüklü bir başarı. Okulumuzun ve ilçemizin gurur kaynağı oldu. Hayatı boyunca başarılarının devam etmesi, vatana, millete, ailesine hayırlı bir birey olarak yetişmesi dileğimle kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Azra’nın Eylül ayında 2 haftalık uyum sürecinden sonra eğitim ve öğretime başlaması bekleniyor.

 

 

Bu haber 996 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter