17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Başarı ödülleri sahiplerini buldu!
Lüleburgaz Doğa Koleji ile Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği 3. Girişimcilik Zirvesi’nde başarı ödülleri sahiplerini buldu.
Lüleburgaz # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:43

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Doğa Koleji ile Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği ‘3. Girişimcilik Zirvesi’nde başarılı girişimciler ödüllerini aldı.

Aşkiye Neşet Çal sahnesinde dün saat 11:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisi Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Projeleri Başkanı Tuana Kutlu, t-MBA Eğitim modelini ve t-MBA Öğrenci Meclisinin 2018 vizyon projelerini anlattı.

Ardından Doğa Koleji Lüleburgaz Kampüsü Kurucu Erdal Karakuş sahneye davet edilirken, bir konuşma gerçekleştirdi.

Karakuş; “3 ayların sonuncusu olan Ramazan ayının dünyaya barış huzur dostluk getirmesini diliyorum. Filistin’deki kardeşlerimize buradan sevgilerimizi gönderiyorum. Bana hep bir okul neden girişimcilik zirvesi düzenler diye soruyorlar. Okullar artık günümüzde 4 duvarla sınırlı yerler değiller. Çocukların yıl boyunca gerçekleştirdiklerini gördünüz. Birçok alanda dersler görüyorlar. Bu derslerden edindikleri bilgileri sahada pekiştirmek adına mesleki gözlem ve staj yapıyorlar. Orada farklı insanlarla farklı mesleklerle konuşuyorlar. Kendilerine rol model olarak görebilecekleri insanları ve meslekleri görme fırsatı elde ediyorlar. Biz de bunu girişimcilik zirvesi ile pekiştirelim dedik. Yani oturup çocuklarımız ile bölgemizde farklılık yaratan hayata değer katan insanları keşfediyoruz. Çocuklarımız böylelikle çevreye değer katan insanları yakından tanıyıp onlardan feyz alma imkanı elde ediyorlar. Bu önemli bir şey. Tabi ki bu insanları toplum önüne çıkarıp onure etmek işin en kolay ve en güzel tarafı. Tüm gençlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Lüleburgaz Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Bayraktar’da törende bir konuşma gerçekleştirdi.

KURUMSAL BAŞARI ÖDÜLLERİ

Konuşmaların ardından geçilen ödül töreninde ilk olarak kurumsal başarı ödülleri verildi.

Bu kategoride ilk ödül Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı adına Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Basri Güleç’e Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli tarafından verildi.

Bir diğer kurumsal başarı ödülünü de Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a verildi. Çoban’a bu ödülü meslektaşı Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu tarafından takdim edildi.

Kurumsal Başarı ödüllerinde ödül alan bir diğer belediye başkanı Lütfü Karaman oldu. 24 yıldır Büyükkarıştıran Belediye Başkanlığı yapan Karaman, ödülünü Erdal Karakuş’tan aldı.

Son kurumsal başarı ödülü ise Selçuk Bayraktar’ın elinden Büyükkamandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez’e verildi.

TANSEL BARIŞ’A YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

Düzenlenen zirvede yaşam boyu başarı ödülüne Tansel Barış layık görüldü. Doktorluk kariyeri siyasi hayatı ve örnek kişiliği ile Lüleburgazlıların yakından tanıdığı Tansel Barış, törende bir de konuşma yaparken kendisini ödüle layık görenlere teşekkür etti.

Tansel Barış’a ödülünü ise aynı zamanda meslektaşı olan Murat Gerenli takdim etti.

Bir diğer yaşam boyu başarı ödülü Hasan Topuz’a verildi.

Kepirtepe Öğretmen Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenlik geçmişi bulunan Bizim Dershane kurucularından olan Hasan Topuz, ödüle layık görüldü.

Yaşam Boyu başarı ödüllerinde ödüle layık görülen diğer isimler ise başarılı iş adamı Fahri Cömert ile Köknar Karton Yusuf Türkoğlu oldu.

KURUMSAL GİRİŞİMCİLER

Ödül töreninde yılın kurumsal girişimcisi ödülleri de sahiplerini buldu.

Bu alanda 2004 yılında Edirne’de, 2006 yılında Tekirdağ’da ve 2016 yılında Kırklareli’nde Meriç Eğitim Kurumlarını faaliyete geçiren, 2009 yılında da Özel Bir Nefes Hastanesi’ni kurarak faaliyete geçiren İbrahim Turut yılın kurumsal girişimci ödülünün sahibi oldu.

Turut’a başarı belgesi ve plaketini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut takdim etti.

Bir diğer kurumsal girişimci ödülü ise Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile “Karıştıran Bağları” projesini başarıyla hayata geçiren Mustafa Çamlıca’ya verildi.

Çamlıca’ya bu ödülü TEMA Vakfı Lüleburgaz sorumlusu Vicdan Aladağ tarafından verildi.

SAĞDIÇ VE ÖĞRETMENOĞLU’NA YILIN PROJE ÖDÜLÜ

Lüleburgaz İlçe Tarım Müdürü Abuzer Sağdıç ile DSİ Müdürü Mustafa Öğretmenoğlu yılın proje ödülünü almaya hak kazandı.

Abuze Sağdıç’ın katılamaması dolayısıyla ödülü vekili alırken Cihan Erdem takdim etti.

Öğretmenoğlu’na ödülü ise Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan tarafından verildi.

YILIN GİRİŞİMCİ KADINI

Lüleburgaz’da Hamitabat sınırlarında bulunan Arcadia Projesiyle kısa sürede büyük yankı uyandıran Zeynep Arca Şanlıel, yılın girişimci kadın işletmecisi ödülünün sahibi oldu.

Şanlıel’e ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Aslan takdim etti.

EN BAŞARILI KADIN YÖNETİCİ

Yılın en başarılı kadın yöneticisi jüri tarafından Güzide Taşova olarak belirlendi.

1999 yılında devraldıkları ve üretim kapasitesini yüzde 50 arttırdıkları Mersu Tekstil ile 19 yıldır büyük bir başarı ile yöneticilik yapan Güzide Taşova ödülünü Levent Koç’tan aldı.

YILIN GENÇ GİRİŞİMCİSİ

Yılın Genç Girişimcisi ödülü Gökhan Geyik’in oldu.

1989 doğumlu olan Gökhan Geyik, Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri mezun oldu. Üniversite yıllarında ilk kurum içi girişimciliğinde bulunan Geyik, üniversitenin kağıt tüketimini azaltmak personele ve öğrencilere zaman tasarrufu sağlamak için bir üretim ekibi kurdu. Okulun ilk yatırım alan öğrencisi olarak Elektronik pano sistemini kurdu.

Girişimcilik alanında üniversiteler arasında büyük bir bağ olan Gökhan Geyik, sonrasında ise ilk şirketini 2013’te kurarak faaliyete geçirdi.

2017 yılında Trakya bölgesinde girişimcilik ekosistemi kurmak ve insanlığa faydalı girişimlerin Trakya’dan geliştirilmesi için harekete geçerek Startup Trakya Girişimcilik ekosistemini kurdu. Startup Trakya şu an 1 anonim 3 şirket olmak üzere eğitim, yapay, zeka, hukuk ve birçok alanda girişimler geliştiriyor.

Gökhan Geyik’e de ödülünü Belediye Başkan yardımcılarında Necmi İnci takdim etti.

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NE DE ÖDÜL

En başarılı Sosyal Proje Ödülünü ise Lüleburgaz Belediyesi ekibi aldı.

Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Dilek Çetin Çivi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Reşide Candan, Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Zengin’in sahneye çıktığı törende ödüllerini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut verdi.

Törende son olarak Liselerarası Girişimcilik Ödülleri verildi.

Bu ödüllere de 15. dönem Kırklareli İl Öğrenci Temsilcisi Utku Hasko ile Doğa Koleji öğrencilerinden 11. dönem t-MBA Öğrenci Meclisleri Meclis Başkanı Ali Andaç Koç layık görüldü.

İki isim ödüllerini Cihan Erdem ve Kevser Özkan’dan aldı.

Bu haber 2297 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter