17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
315 kişi okuma-yazma öğrendi
Kırklareli # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:40

Kırklareli’de Okuma Yazma Seferberliği kapsamında okuma-yazma öğrenen 20 kişi sertifika aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında Kırklareli’de sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ve eşi Ayşe Çiftçi’nin de katıldığı törende il merkezi ve ilçelerde 174 erkek, 141 kadın kursiyer olmak üzere toplam 315 vatandaşa sertifika verildiği belirtildi.

Vali Çiftçi, programda yaptığı konuşmada; “Devlet olarak hedef, okuma yazma bilmeyen insan sayısını sıfır seviyesine çekmektir. Artık bizim derdimiz, okuma yazma olmamalıdır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımız okuryazar hale gelinceye kadar, son kişiye ulaşıncaya kadar bu çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz. İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak da, bu çağrının cevapsız kalmayacağına inancım tamdır. Bu duygularla, Okuma Yazma Seferberliğini başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza, saygıdeğer eşleri hanımefendiye şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kursa katılan 20 kursiyere kurs bitirme belgelerini Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ve Eşi Ayşe Çiftçi takdim etti.

 

 

Bu haber 506 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter