17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Üniversite öğrencileri tansiyon ölçtü
Kırklareli # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:37

Kırklareli Üniversitesi öğrencileri, yaşlıların tansiyonlarını ölçtü.

Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Sağlık Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Teknikleri bölümünde eğitim gören bir grup öğrenci İstasyon Caddesi'nde kurulan standa yaşlıları ve vatandaşları davet etti.

Öğrenciler, burada yaşlıların tansiyonlarını ölçerek, nabız, ateş ve vital bulgularına baktı, yaşlılara sağlık konusunda çeşitli bilgiler verdi.

Yaşlı Bakım Teknikleri Platform Başkan Yardımcısı Ümit Çona, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşlılara ücretsiz hizmet verdiklerini bildirdi.

Gönüllü bir grup öğrenci ile kurulan stantta yaşlıların tansiyonlarını ölçerek, nabız, ateş ve vital bulgularına baktıklarını belirten Çona, yaşlılara hizmet etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Standın 15 Mayıs Çarşamba gününe kadar açık olacağını aktaran Çona, ''Yaşlarımızın vital bulgularına, tansiyonlarına, ateşlerine, nabızlarına bakıyorum. Yaşlı bakım teknikerleri platformu olarak bu alanda hizmet vermek bizleri çok mutlu ediyor. Huzur evlerinde de hizmet vermek istiyoruz. Yaşlılarımıza herkes bakar ama yaşlı bakım teknikerleri güvenle bakar.'' diye konuştu.

Çona, bütün yaşlıları standa davet etti.

AA

Bu haber 759 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter