17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Babaeski’de yıl sonu sergisi
Lüleburgaz # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:32

Metin KARAKUŞ

Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce, 2017–2018 Eğitim Öğretim yılında, ilçe merkezinde açılan “El Sanatları, Sanat ve Tasarım” kurslarının yılsonu sergisi açıldı.

Önceki gün Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde düzenlenen açılış törenine; Kaymakam Hakan Özarslan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Bekar, Babaeski Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ertuğ Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şube Müdürleri Ali Osman Cura, Göksel Baytok, Mehmet Korkmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Taner Turan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Gencal, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Melis Sezer,  Resmi Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Kurs Öğretmenleri, Mahalle Muhtarları ve Kursiyer Öğrenciler katıldı. 

Program, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı. Daha sonra program, Şehit Ersan Yenice Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi, Kırklareli Yöresi Oyunlarını sergilediler.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Taner Turan, burada yaptığı konuşmada; “Babaeski Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2017-2018 eğitim öğretim yılında şu ana kadar 23 Okuma-yazma, 100 genel kurs ve 98 Mesleki ve teknik kurs açmıştır. Merkezimiz toplam 221 kurs açarak bin 564 erkek, 2 bin 763 kadın olmak üzere toplam 4 bin 328 kursiyere eğitim hizmeti sağlamıştır. Bu kurslarımızdan 132 kursumuz tamamlanmış olup, 792 erkek, bin 253 bayan kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır” dedi.

“45 VATANDAŞ OKUMA-YAZMA ÖĞRENDİ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat ise 14 Mayıs tarihi itibariyle 44 kadın, 1 erkek olmak üzere 45 vatandaşın okuma yazma belgesi almaya hak kazandığını söyledi.

Tokat şöyle konuştu; “2017-2018 eğitim öğretim yılında sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu okuma yazma seferberliği doğrultusunda bu yıl yoğunlaştırılmış temel düzey okuma yazma olarak 6 adet kursumuz açılmış, 14 Mayıs tarihi itibariyle sona eren proje kapsamında ilçemizde 44 kadın, 1 erkek olmak üzere 45 vatandaşımız okuma yazma belgesi almaya hak kazanmıştır. Bunun yanı sıra Babaeski’de 221 kurs açılmış, 4 binin üzerinde kursiyerimiz ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda eğitim almışlar ve belge almaya hak kazanmışlardır” dedi.

Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan da, “Milli Eğitim Bakanlığımız örgün eğitime verdiği önem kadar yaygın eğitime de önem vermektedir. Bayanların bu kurslara bir hayli yoğun ilgi gösterdikleri ve erkeklerin de kurslara yeterli ilgi ve alakayı göstermedikleri ortaya çıktı. Meslek hayatım boyunca tamamı hanımefendilerden oluşan kurs sergilerinin açılışını yaptım. O nedenle ben bu kursları ayakta tutan hanımlara çok teşekkür ediyorum. Onların talepleri istekleri doğrultusunda halk eğitim merkezlerimiz ayakta kalıyor. Ben Babaeski’de beyefendiler tarafından el emeği göz nuru dökülmüş sergiler açmayı diliyorum” diye konuştu.

 

 

Bu haber 320 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter