26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Öğrenciler Barış Manço şarkıları söyleyecek
Lüleburgaz # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:31

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu “Biriz Beraberiz” projenin son ayağında öğrenciler Barış Manço şarkılarını birlikte söyleyecek.

Lüleburgaz Lisesi koordinatörlüğünde Düvenciler Anadolu Lisesi, Kepirtepe Anadolu Lisesi, Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin oluşturduğu ekip Barış Manço şarkıları söyleyecek.

Lise öğrencilerinin rekabet ortamının giderilip, müzikle işbirliği yaparak birleşmesi ve kaynaşmasını amaçlayan projede değişik okullardaki öğretmenler de orkestrada yer alacak.

Bu kapsamda orkestrada Lüleburgaz Ortaokulunda müzik öğretmeni Gökhan Çakmak şef olarak, Pınarhisar Ortaokulu müzik öğretmeni Kürşad Karagül klavyede, Fehmi Mutlu Ortaokulu müzik öğretmeni Levent Dağ bas gitarda, Düvenciler Anadolu Lisesi’nden Ilgın Aybaz yan flütte ve Kepirtepe Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Burcu Dağ yer alacak.

Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nden Sinem Şenel’in koro şefi, Lüleburgaz Lisesi’nden de Onur Şenel’in proje koordinatörlüğünü yapıp bağlama ile destek vereceği konserde Akın Yengin davul, Oğuzhan Kulbay da perküsyon çalacak.

Konser ise 18 Mayıs Cuma günü saat 21:30’da Kongre Meydanı’nda gerçekleşecek.  

Bu haber 805 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter