17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Masa tenisçi kızlar İstanbul’u gezdi
Spor # 17 Mayıs 2018 Perşembe 07:28

Lüleburgaz Trend Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen “Masa Tenisinde Kızların Gücü” projesinde yer alan 18  öğrenci İstanbul'u ziyaret etti. 

İstanbul’da Dobruca Ortaokulu ile masa tenisi maçları yapan öğrenciler, ardından Koç Müzesi, Havacılık Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörü Gökay Buğut,   Proje Koordinatörü Süleyman Yetişken, Beden Eğitimi Öğretmeni Çağrı Şahin eşliğinde gerçekleştirilen geziye Şaban Öğünç Ortaokulu’ndaki 18 kız öğrenci katıldı.

Proje Koordinatörü Süleyman Yetişken, projenin amacının masa tenisi sporunu yaparak kültürel ve ekonomik farklılıkların, gençlerin iletişiminde ve bir araya gelmesinde engelleyici etkisinin ortadan kaldırılması olduğunu, kızlarımızın bu projeyle okul devamsızlıklarının azaltılması ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasının amaçlandığını belirtti.

Yetişken, projenin sonunda "Masa Tenisinde Kızların Gücü" turnuvası yapacaklarını ve yaş grubundaki tüm kızları turnuvaya davet ettiklerini söyledi. 

 

Bu haber 630 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter