17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
CHP’de gergin toplantı!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısında partililer arasında yaşanan tartışma büyüyünce gergin anlar yaşandı. ‘Susturulduğunu’ iddia eden bir partili diğer partililer ve yöneticilere tepki gösterdi.
Lüleburgaz # 15 Mayıs 2018 Salı 07:30

Orhan KONYALI

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısında bir partili ve diğer partililer arasında tartışma çıktı.

CHP Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi Yeşim Girgin’in konuşma yaptığı sırada yaşanan olayda, bir partilinin “Susturamazsın beni” diyerek bağırdığı duyuldu.

Girgin kürsüde konuşmasını yaptığı sırada arka sıralardan gelen sesler üzerine, İlçe Başkanı Bülent Metin sessiz olunması konusunda ikazlarda bulundu.

İsminin Afife olduğu öğrenilen bir partilinin bu sırada “Beni susturamazsın sen” diyerek bağırdığı duyuldu.

İlçe Başkanı Metin’in “Lütfen sakin olalım” uyarılarına rağmen partili “Terbiyesize bak, zaten 40 yılda bir partiye geliyoruz, sizin sayenizde de gelemeyeceğiz” diye bağırdı.

Partilinin başta kime kızdığı anlaşılamazken, tepkisinin başka bir kadın partiliye olduğu anlaşıldı.

“BUNDAN SONRA SİZE OY YOK”

Yaşananlardan dolayı istifa edeceğini dile getiren partili aynı zamanda da genel merkeze şikayette bulunacağını söyledi.

Partilinin “Benden oy alırken iyiydi değil mi? Bundan sonra size oy yok, başka partiye oy vereceğim” diyerek bağırması üzerine tansiyon yeniden yükseldi.

Bazı partililer ‘Çık dışarı’ diyerek kadının üzerine doğru yürürken, hakkında tutanak tutulmasını istediler.

Bu sırada vatandaşın elini masaya vurarak ‘Ben ne kadar Cumhuriyet Halk Partiliyim biliyor musun beyefendi’ diyerek YDK Üyesi Emrah Arslan’a doğru yürüdüğü görüldü.

Olayın, yasak olduğu için başkanlık odasına giremeyeceği söylenmesine rağmen başkalarının odaya girmesi üzerine üyenin tepki göstermesi ve bu esnada başka bir kadın üyenin kendisine susmasını söylemesi üzerine yaşandığı iddia edildi.

Bu haber 4396 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter