17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Lisede ‘kavuşma’ günü!
Lüleburgaz Lisesi mezunları bu sene de Geleneksel Ayran Günü’nde bir araya geldi.
Lüleburgaz # 15 Mayıs 2018 Salı 07:23

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Lisesi, 12 Mayıs Cumartesi günü okul bahçesinde ‘Geleneksel Ayran Günü’ programı düzenledi.

Çok sayıda eski mezun ve öğrencinin katıldığı programa, okulun 1968 yılı mezunlarının 50. yıl dönümü anısına kep atmaları damga vurdu.

“Ayran Günü”nde yeniden okullarında buluşmanın sevincini yaşayıp, eski günleri yad eden eski mezunlar, yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, program sonunda kendilerine temsili diplomaları takdim edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İsmail Yener: “Ayran günleri camiamızı bir araya getiren Lisemiz çatısı altında toplanmamızı sağlayan çok önemli bir etkinliktir. Bu sebeple ayran günü zamanı geldiğinde, bayramda çocuklarını bekleyen anne ve baba gibi heyecanlanıyor ve sizleri burada görmek istiyoruz. Birimiz hepimiz, hepimiz lisemiz, lisemiz ülkemiz için.”diye belirtti.

“60 YILLIK ÇINAR”

Okul Müdürü Yener’den sonra konuşan Lüleburgaz Lisesi Vakıf Başkanı Gürel Balkan: “Bu tarz etkinliklerin olabilmesi adına vakıf burada olmazsa olmaz bir kurumdur. Çünkü biz, bir düğündeki düğün sahibi gibiyiz, biz Lüleburgaz Lisesiyiz ve Lüleburgaz Lisesi’nin ruhunu bilen bizleriz, okul yönetimimiz de bu konuda bizlere destek veriyor ve vakfın yaşaması için bizlere her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Ben şu an okulumuzla aynı yaştayım 1958 doğumluyum, dolayısıyla 60 yıllık çınar olan okulumuz, Lüleburgaz’ın en eski okullarından bir tanesidir. Biz 24 yıl önce bu vakfı kurduğumuzda 2 hedefimiz 3 amacımız vardı, hedeflerimizden bir tanesi okulumuzun beşeri durumu, diğeri de öğrencilerimizdi” diye konuştu.

Ayran Gününde daha sonra Lüleburgaz Lisesi’nden mezun Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli söz aldı, Gerenli konuşmasında: “Acısıyla, tatlısıyla geçirdiğimiz 3 yılın sonunda, hayatımızda çok önemli bir yeri olan Lüleburgaz Lisesine tekrardan gelerek, burada sizlerle birlikte olmak beni fazlasıyla mutlu etti. “dedi ve sözü, Lüleburgaz Lisesi mezunu ve Lüleburgaz Lisesi marşını yazan yerel şair Bektaş Yavuz’a verdi, Yavuz, Lüleburgaz Lisesine ithaf ettiği şiirini seslendirdi.

“GERENLİ İLE BELEDİYENİN EĞİTİME BAKIŞ AÇISI DA DEĞİŞECEKTİR”

Törende Lüleburgaz Lisesi’ne maddi ve manevi desteklerinden dolayı Avukat Koray Şentürk’e plaket verildi.

Şentürk: “Ofisim okulun karşısında ve ne zaman teneffüs zili çalsa, burada okuduğum günlerdeki heyecanı yaşıyorum. Benim okulumuz adına bir hayalim var, Vakıf başkanımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Milliği Eğitim Şube Müdürlerimiz burada, eminim ki Belediye Başkanımız Murat Gerenli ile birlikte Belediyenin eğitime bakış açısı da değişecektir. Lisemizin bulunduğu bu ada bir imar adası olarak düşünüldüğünde, askeri lojmanlar ile komşu durumunda ve bu lojmanların birçoğu boşaltılmış durumda, yavaş yavaş da terk ediliyor. Benim hayalim ve projemde, bu adanın tamamen Lüleburgaz Lisesi’ne kazandırılarak, Bektaş abimizin dediği gibi ‘İlim irfan yuvası Lüleburgaz Lisesi’ni’ bütün Trakya’ya hizmet eder hale getirilmesini arzuluyorum” diye söyledi.

YARIM ASIR SONRA PLAKET ÇAKTI

Liseden mezuniyetlerinin 50. yılında mezuniyet kütüğüne plaket çakan ve 1968 yılı mezunları adına konuşan Vildan Oruç Karabulut ise: “Sanki sizlerle dün ayrılmış gibiyiz, 50 yıl geçmiş aradan ve ne güzel yıllarmış Lise yılları, bugün bizim bayramımız, kavuşma ve buluşma bayramımız ve bu günün hazırlanmasında emeği geçen herkese tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yıllar önce, 6 Edebiyat şubesinin 660 numaralı bir genç kızı, bugün mezuniyetinden yarım asrı aşmış biri olarak sizlere sesleniyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda Koray Şentürk’ün dediği gibi buraya Lüleburgaz Lisesi Kampüsü diyeceğimizi ümit ediyorum” diye konuştu.

AİLE BOYU LİSE MEZUNU

Lüleburgaz Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Torak Tuna da törende teyzesi, annesi ve dayısının bu okuldan mezun olduğunu dile getirdi.

Tuna; “Bu ailenin her daim iyisiyle, kötüsüyle yaşayacağını bu sene öğrendim. Bu aileye mensup olmak gerçekten kıymetli ve önemli, bu okulu tercih etme sebebimi sordukları zaman diğer okulların arkasında olduğu söylenilse de diğer okullardan çok fazla olan akademik başarısından ve şanlı şerefli tarihinden bahsediyorum. Okulumuzun akademik başarısının yanı sıra aktivite ve okul dışı eğitim kapsamında da önemli adımlar atıyor, Girişimci öğretmenlerimiz ile birlikte Girişimcilik eğitimlerine katılıyor, yaratıcılığımızı geliştirip, takım içi uyumu öğreniyoruz. Diğer taraftan da sportif faaliyetlerden geri kalmıyor kupa üstüne kupa alarak gelenekleri bozmadan, Trakya’nın karalı olduğumuzu kanıtlıyoruz. Avrupa Birliği projeleri ile kültürlenip yabancı dilimizi her sene geliştiriyoruz. Başarılarımız ve yaptıklarımız, Türkiye’de okullar arasından nasıl 14. sıraya yerleştiğimizi ortaya koymaktadır. Lüleburgaz Lise’li olmak ayrıcalıktır.” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1255 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter