17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
'Peşin aldık para bol'
Babaeski Belediyesi 4 adet çöp kamyonu alarak törenle hizmete soktu. Belediye Başkanı Hacı; “Peşin parayla aldık. Para bol, Lüleburgaz Belediyesi’nden de borç istemedik” dedi.
Lüleburgaz # 14 Mayıs 2018 Pazartesi 07:37

Metin KARAKUŞ

Babaeski Belediye Başkanlığı, Temizlik İşleri Müdürlüğü hizmetine 4 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu aldı.

Belediye Sarayı önünde düzenlenen törende Devlet Malzeme Ofisi’nden alınan 4 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu kurban kesilerek hizmete girdi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, araçların değerinin, 1 milyon 600 bin TL olduğunu belirterek; “Aldığımız bu araçlar 16 metreküplük, 9 tonluk araçlar, eski araçlarımız 5 metreküplüktü ve bir araç 5 defa çöp toplama sahasına gidiyordu. Bu yeni araçlarımız 1 defa gidecekler. Yani akaryakıttan, işçilikten, hepsinden tasarruf edeceğiz” dedi.

“LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ’NDEN BORÇ İSTEMEDİK”

Hacı, konuşmasına şöyle devam etti; “Temizlik bir kültürdür, bu sadece Babaeski Belediye Başkanı’nın ve Temizlik İşlerinde çalışan 38 temizlik işçisinin problemi değildir. Bütün bir şehir ile beraber biz temizliğin üstesin gelebiliriz. Babaeski’de oturan her bireyi buna ortak etmeliyiz. Yoksa elindeki çöpü önüne gelen her yere atanla asla bunun üstesinden kalkamayız. İstediğiniz kadar modern araçlar alın, bunu bir alışkanlık haline getiremiyorsanız, bu işlerin üstesinden gelemezsiniz. Gittiğimiz yerlerde ben ilk önce temizliğe dikkat ederim. Yakın bir zamanda Büyükmandıra Belediye Başkanımız Sayın Sertaç Balyemez ve Pınarhisar Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Cingöz ile beraber Konya’ya gitmiştik. Çok sevdiğim Lüleburgaz Belediye Başkanım Emin Halebak yanımızda yoktu. İlk gözlemlediğim şey Konya’nın temizliğidir. Çok temiz bir şehir ve bir kültür haline getirmişler. Temizlik bakımından çok güzel, biz de şehrimizi o hale getirmeliyiz. Ama esnaflarımızla, burada oturanlarla birlikte getirmeliyiz. Aldığımız bu araçlar 16 metreküplük, 9 tonluk araçlar, eski araçlarımız 5 metreküplüktü ve bir araç 5 defa çöp toplama sahasına gidiyordu. Şimdi ise bu yeni araçlarımız 1 defa gidecekler. Yani akaryakıttan, işçilikten, hepsinden tasarruf edeceğiz. Bu araçların toplam değeri 1 milyon 600 bin Türk parasıdır. Peşin parayla aldık. Para bol, Lüleburgaz Belediyesi’nden de borç istemedik. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”  

Başkan Hacı’nın konuşmasının ardından, alınan araçlar için Cedid Ali Paşa Cami İmam Hatibi Hüseyin Kara tarafından dua okunarak, kurban kesildi.

Düzenlenen törene; CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, 24 Haziran da yapılacak olan Genel Seçimde 27.Dönem CHP Kırklareli Milletvekili Aday adayları Yasemin Ertaç, Turgut Dibek, Emin Halebak, Recep Zengin, Yılmaz Şeşen, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, MHP Babaeski İlçe Başkanı H.İlkay Aladağ, İl Genel Meclis Üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Oda, Birlik ve Kooperatif Başkanları, Belediye Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

 

Bu haber 3817 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter