22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Briç şampiyonları Tiryakioğlu ve Elmas
Kırklareli # 14 Nisan 2018 Cumartesi 07:24

Metin KARAKUŞ

Babaeski Briç Temsilciliğince Öğretmenevi’nde Mart ayı boyunca düzenlenen Briç turnuvalarında şampiyonlar Bölge Ustaları Vehbi Tiryakioğlu ve Arif Elmas oldu.

Babaeski Öğretmenevi çok amaçlı salonunda düzenlenen briç turnuvalarının tamamlanmasının ardından turnuvalar hakkında bilgi veren Babaeskispor Briç Takım Kaptanı Feyzi Şen, Bölge ustaları Vehbi Tiryakioğlu ve Arif Elmas’ın usta oyuncuların arasından sıyrılarak şampiyon olduklarını söyledi.

Mart ayında derece elde eden isimler şu şekilde oluştu; Bölge ustaları Vehbi Tiryakioğlu ve Arif Elmas 1., Sert oyuncular Mehmet Kahraman ve Mehmet Güner 2., Üstad Zelkif Batmaz ve Mösyö Gürol Okyay 3., Kemik kıran oyuncular Kerim Demir-Coşkun Pehlivan 4., Usta oyuncu Sami Meriç 5.

Haftalık maçlarından önce ödül töreni yapılarak dereceye giren sporcuların ödülleri Türkiye Briç Federasyonu Kırklareli İl Temsilcisi Osman Can, Lüleburgaz BSK Başkanı Nedim Bayraktaroğlu ve TBF’den Ulusal Hakem Burhan Yavuz tarafından verildi.

Babaeskispor Briç Takım Kaptanı Feyzi Şen ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Babaeski’de her Çarşamba akşamı briç turnuvalarımız devam etmektedir. Babaeski’de modern briç oyununun yaygınlaşmasını sağlayan İl Hakemimiz Arif Elmas, TBF İlçe Temsilcimiz Vehbi Tiryakioğlu ve Babaeskispor Briç Takım Kaptanı olarak yaptığımız çalışmalarla briç sporunu geliştirmek için mücadele ediyoruz. Mart ayında İzmir’de Türkiye kış dörtlü takımlar şampiyonasına katılan takımız topladığı puanlarla bir üst torbaya terfi etmiştir. Hedefimiz Babaeskispor’u başarıdan başarıya koşturmak. Dereceye giren tüm sporcuları tebrik eder. Briç sporuna destek veren başta belediye başkanımız sayın Abdullah Hacı, öğretmenevi idareci ve fedakâr çalışanları ile herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 

Bu haber 489 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter