22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Oflu Hoca Trakya’da galası yapıldı! (VİDEO)
Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Oflu Hoca Trakya’da filminin galası Çarşamba akşamı Lüleburgaz’da yapıldı.
Lüleburgaz # 13 Nisan 2018 Cuma 07:32

Orhan KONYALI

Lüleburgaz’da çekilen ve Kasım aylarının sonuna doğru çekimleri biten ‘Oflu Hoca Trakya'da’ filminin galası Çarşamba akşamı Bercadia AVM’de yapıldı.

Filmin oyuncu kadrosu ve çekim ekibinin katılımıyla düzenlenen gala gecesi, saat 18:00’da AVM’nin zemin katında oyuncuların vatandaşlarla buluşmasıyla başlarken, AVM’nin yürüyen merdivenlerini ve katlarını dolduran vatandaşlar film ekibine yoğun ilgi gösterdi.

Çekimler boyunca, bölge halkının kendilerine çok yardım ettiği belirten filmin başrol oyuncusu Çetin Altay; “Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim, hepinizin beğeneceğini umduğumuz bir film yaptık, izleyin ve gülün zaten herkese tavsiye edeceğinizi düşünüyorum” dedi.

“DEVAM FİLMİ GELECEK”

Lüleburgaz’ı ve halkını çok sevdiklerini ifade eden ve ilerleyen günlerde burada yeniden film çekmek istediklerini dile getiren filmin yönetmeni Adem Kılıç da; “ Bu bizim 6’ncı filmimiz ve birçok yerde gala yaptık böylesine coşkulu ilk defa bir gala yapıyoruz, hepinize teşekkür ederim. Bize bu imkanı tanıyan Türkoğlu ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Kendileri hemşerimiz olur ama biz artık Lüleburgaz’ın hemşerisiyiz, siz ne zaman isterseniz buraya gelmeye hazırız ve gönüllüyüz. Çok güzel eğlenceli bir film yaptık, Oflu Hoca çok sevilen, toplum önderi bir karakter, onu Karadeniz’in dışına çıkarmak istedik. Karadeniz kadar komik, kendisinin hazır olmadığı bir çok sürpriz hikaye ile karşılaştı. Bu hikayeleri göreceksiniz ki çok komik anlar yaşandı. Bizim Karadeniz komedisini bir ve iki seviye yukarıda tutacak bir film yaptık. Tabi ki bunu da Trakya ve buradaki insanların sıcaklığını ve güzel hikayelerini derleyerek oluşturduk. Umarım filmi beğenirsiniz, biz de devamını yapacağız, bunun sözünü veriyorum, geldiğinizi için teşekkür ederim” diye konuştu.

Vatandaşla buluşmanın ardından sinema salonlarının bulunduğu alanda kurulan kokteyl kısmına geçen konuklar, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.

Film gösteriminin bitmesinin ardından konuşan yönetmen Adem Kılıç: “Belediye Başkanımız Halebak’ın anlatmış olduğu buraya ait İtfaiye ile ilgili bir hikaye var. Gerçekten komik olan bu hikayeye çekmek istediğimiz bir sonraki filmimizde kesinlikle yer vermek istiyoruz. Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak başta olmak üzere tüm kurum ve daire amirlerine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” diye belirtti.

Vizyon tarihi 13 Nisan olan filmin gala gecesine, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Yapımcılığını TAFF & Üçgen Yapımevi'nin üstlendiği filmde Gökhan Yıkılkan, Gülhan Tekin, Bilal Çatalçekiç, Seymen Aydın, Ececan Gümeci, Buket Dereoğlu, Bahtiyar Engin, Hidayet Erdinç ve Hülya Aydın ve Lüleburgaz halkından da pek çok kişi rol aldı.

BAŞKANIN ANLATTIĞI İTFAİYE HİKAYESİ

Çekilecek bir sonraki filmde yer verilmesi düşünülen itfaiye hikayesinin 1970'lerde Lüleburgaz'ın eski itfaiye binasında çıkan yangın olduğu tahmin ediliyor.

 

Bu haber 4648 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter