22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Futbol aşığı Özge!
Lüleburgaz’da 10 yaşındaki ilkokul öğrencisi Özge Doğrular, Karamusul sokaklarında başladığı futbolu Lüleburgaz’da açılan kurslarda başarıyla sürdürüyor.
Lüleburgaz # 12 Nisan 2018 Perşembe 07:43

Orhan KONYALI

Atatürk İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Özge Doğrular, Lüleburgaz’da açılan futbol kurslarında erkek rakiplerine taş çıkartıyor.

4’üncü sınıf öğrencisi Doğrular, köyü Karamusul’un sokaklarında tutkuyla başladığı futbola Halk Eğitimi Merkezi’nin açtığı futbol kursunda devam etti.

Orta saha mevkisinde oynan Özge, erkek rakiplerine attığı çalımlar ile antrenörünün de gözüne girerken, takımların da değişilmez oyuncusu oldu.

Beşiktaşlı olan Özge Doğrular, Pepe ve Ricardo Quaresma’yı çok sevdiğini, bir gün ‘1’ numarayı giyerek orta sahanın 1 numarası olmak istediğini dile getirdi.

Futbolun erkek oyunu olduğu düşüncesinin yanlış olduğunu söyleyen Doğrular, futbolda yetenekli olan kız arkadaşlarının sahalarda yeteneklerini sergilemekten çekinmemesi gerektiğini ifade etti.

Kız olduğu için erkek arkadaşları tarafından dışlanmadığını, aksine erkek arkadaşları tarafından kendi takımlarında oynaması için aranan isim haline geldiğini söyleyen Özge Doğrular: “Futbol oynamayı bırakmayarak, bir gün siyah beyaz formayı terletmek istiyorum. Aileme bana gösterdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yetenekli futbolcu Özge için “Sol ayağı çok iyi bir oyuncu” diyen kurs antrenörü Berkan Ergene ise; “Erkeklere göre daha yetenekli ve istekli oynaması onu başarıya götürüyor. Çocukları, sporun içerisinde kalması, sorumluluk sahibi olmayı öğrenmesi aynı zamanda kazanmanın ve kaybetmenin nasıl bir duygu olduğu görmesi için hazırlıyoruz. Özge de bu sporculardan biri, arkadaşları ile uyum içerisinde son derece etkili bir oyun ile mücadele ediyor, en önemlisi takımı için ter döküyor” diye konuştu.

 

Bu haber 1473 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter