22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
“Geleceğin belediye başkanı”
Lüleburgaz # 12 Nisan 2018 Perşembe 07:42

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Atatürk İlkokulu’nda yenilenen okul kütüphanesinin açılışı dün saat 13:30’da yapıldı. Okulun Öğrenci Meclisi Başkanı olan Berke Ergene’nin girişimleri ile yenilenen kütüphanenin açılışına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem, Okul Müdürü Kasım Konak, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta tüm öğrenci ve davetlilere 2 bin tane kitap ayracı dağıtıldı.

4-D Şubesi öğrencileri ve sınıf öğretmeni Filiz Koç’un programlı çalışmaları sayesinde, kütüphanenin az olan kitap sayısı arttırılıp, içerisinde de düzenlemeler yapıldı.

Açılışta konuşan Öğrenci Meclisi Başkanı Berke Ergene: “Okuduğum kitaplarda her zaman kitap okuma kulüpleri olduğunu gördüm, dolayısıyla bizim okulumuzda neden olmasın dedim. Sonra arkadaşlarımla çalışarak kütüphanemizi daha güzel hale getirdik ve okuma kulübünü kurmuş olduk” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI DEVRALIRSIN”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in başta açılışa katılamayacak olmasından dolayı, kurdeleyi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Fatma Serdal kesti.

Programa sonradan dahil olan Nedim Çetin ise Berke’yi daha önceden de tanıma şansı bulduğunu belirterek; “Kendisi ileride başarılı olacak bir öğrencimiz, umarım çok çalışır ve başarılı olur. Uzun yıllar sonra belki yine karşılaşırız, kendisinde geleceğin Emin Halebak’ını görüyorum. Kendisi, bu yıl sonunda bu okuldan mezun olacak ama kardeşlerine güzel bir hatıra bırakmış oldu” diye konuştu.

Çetin, Ergene’ye “Seni ileri de kesinlikle Belediye Başkanı olarak görmek istiyorum, Emin Halebak o zamana kadar başkanlığı bırakmaz, zamanı geldiğinde Belediye Başkanlığı’nı kendisinden devralırsın” diye espri yaptı.

Bu haber 1501 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter