22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Dilek Sabancı Lüleburgaz’daydı
Lüleburgaz # 12 Nisan 2018 Perşembe 07:40

Tevfik İŞÇİ

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri yaşıtlarıyla kaynaştırıp topluma kazandırmayı amaçlayan Özel Olimpiyatlar Türkiye Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi Ulusal Turnuvası’nın açılış töreni yapıldı.

Salı günü kortej yürüyüşü ile ilk adımı atılan turnuvanın dün gerçekleştirilen açılışına Dilek Sabancı da katıldı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye, Lüleburgaz Kaymakamlığı ve Lüleburgaz Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen turnuvanın açılışına Dilek Sabancı’nın yanı sıra Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Emin Halebak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetini Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem ve Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek de yer aldı.

Törende konuşan Dilek Sabancı; “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinliklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp birlikte kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Belediye Başkanı Emin Halebak ise; “19 yıllık başkanlık sürecimde sıkıntılı, üzüntülü, gergin birçok zamanımız oldu. Ancak bizi mutlu eden güzel günlerimiz de oldu. Başkanlık dönemimde hiç unutmayacağım günlerden birini yaşıyorum. 19 yıl önce şöyle bir vizyon belirlemiştik. Her şeyin sevgi ile başladığı ekonomik ve sosyal beklentilerin karşılandığı yaşamaktan mutlu olacağımız soyadı kültür olan bir kent. Bugün tüm Lüleburgaz halkı insanlık terazisi önünde kendisini tartma fırsatı buldu. İnsanlık dünyanın birçok yerinde birbirini boğazlamak için savaşırken, çocuklar öldürülürken biz Lüleburgaz’da daha mutlu yaşayabilmek mutlu olabilmek için özel sporcular olimpiyatlarını gerçekleştiriyoruz. Bu benim için büyük bir onur.” diye konuştu.

Kaymakam Mustafa Kaya da Dilek Sabancı ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken, farklı, özel çocukların bu denli turnuvalarda diğer arkadaşları ile kaynaşmasının çok önemli olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından güne özel olarak hazırlanan plaketler turnuva ortaklarına ve katkısı olan kurumlara takdim edildi.

KAYA VE HALEBAK İLK VURUŞU YAPTI

Açılış töreninin ardından turnuvanın gösteri maçına geçildi.

Bursa, Kayseri, Manisa, İzmir, Balıkesir, Erzincan, Kastamonu, Kocaeli, Macaristan ve KKTC’den gelen 140 özel ve partner sporcunun mücadele edeceği turnuvanın gösteri maçında Lüleburgaz ekibi ile gelen diğer takımlardan kurulu ekip 10 dakikalık kısa bir maç yaptı.

Gösteri maçı takip eden Dilek Sabancı ve protokol üyeleri daha sonra bu mücadelede boy gösteren özel ve partner sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti.

Kupa törenin ardından yemek arası verilirken, daha sonra turnuvanın ilk karşılaşmaları başladı.

 

Bu haber 3169 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter