22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Müdürle tanışınca hayatları değişti
Kırklareli’de eğitimlerini yarıda bırakan iki genç, şans eseri İl Milli Eğitim Müdürü tarafından fark edilince okullarına geri döndü.
Kırklareli # 12 Nisan 2018 Perşembe 07:40

Kırklareli'de eğitimlerini yarıda bırakan iki genç, Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım'ın çabalarıyla okullarına geri döndü. 

Milli Eğitim Müdürü Aşım, hafta sonu tatilinde kent merkezinde dolaşırken çiçek fotoğrafı çeken iki genci fark etti.

Yanlarına giderek tanıştığı Çağrı Bozacı (15) ile Serdar Tuğral'ın (15) eğitim hayatlarının yarım kaldığını öğrenen Aşım, bu duruma çok üzüldü.

Çocukları makamına davet eden Aşım, gençlere her şeye rağmen eğitimlerini tamamlamaları gerektiğini ve bu konuda kendilerine destek olacağını anlattı.

Aşım, daha sonra makamında konuk ettiği Çağrı ve Serdar'ı makam aracına bindirerek Ahmet Mithat Ortaokulu'na götürdü.

Kayıtları yapılan iki arkadaş 7. sınıf öğrencisi olarak yeniden okullarına başladı.

MÜZİK YETENEKLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Müziğe olan yetenekleri dikkati çeken iki arkadaş, okulda arkadaşlarına mini bir konser verdi.

Milli Eğitim Müdürü Aşım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okuldan ayrı kalan çocukların yeniden sınıflarına dönmelerinden çok mutlu olduğunu söyledi.

Bozacı ve Tuğral'ın artık hayata daha umutla baktığını ifade eden Aşım, "Aileleri de bu durumdan çok memnun. Serdar ve Çağrı, benzer durumlarda olan, eğitimlerini yarıda bırakmış diğer arkadaşlarına da iyi birer örnek oluyorlar." dedi.

PİŞMAN OLDULAR

Öğrencilerden Çağrı Bozacı da tesadüfen tanıştıkları Milli Eğitim Müdürü sayesinde hayallerinin yeniden yeşerdiğini söyledi.

Okulu bıraktığı için sonradan büyük pişmanlık yaşadığını vurgulayan Bozacı,"Çok mutluyuz, sevinçliyiz. Bir cahillik ettik okulu bırakmıştık aslında erken kalkmak zor geliyordu. Bütün arkadaşlarım okula giderken ben evde kalıyordum. 'Böyle olmaz' dedim ve kendi kendime sinir olmaya başladım. Okula yeniden dönersem arkadaşlarım dalga geçer diye düşündüm. Daha sonra müdür beyle tanıştık ve okuluma kavuştum, çok mutluyum." diye konuştu.

Bozacı, umutlarını yeniden yeşerten Aşım'a teşekkür etti.

Yaklaşık 3 ay okula gitmediğini ve çok pişmanlık duyduğunu belirten Serdar Tuğral ise "Hiç kimse okulunu bırakmasın." ifadesini kullandı.

Okula gitmediği günlerin çok sıkıcı ve pişmanlıklarla dolu olduğunu vurgulayan Tuğral, "Okula başladığım için çok mutluyum. Okula geri dönebileceğimi sanmıyordum. Bir mucize oldu ve çok mutluyum şu an. Hedefim ünlü bir piyanist ya da kemancı olmak. Yani sanatçı olmak istiyorum. Bunun üzerine eğitim alacağım ve çalışacağım." dedi.

AA

Bu haber 1520 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter