17 Ocak 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Açık
HABER DETAYI
Sınavla öğrenci alacak liseler belli oldu!
Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı merkezi sınavla öğrenci alacak okullar arasında Kırklareli’den 6 lise bulunuyor.
Lüleburgaz # 12 Nisan 2018 Perşembe 07:35

Çınar TÜRKMEN

MEB, 8'inci sınıf öğrencilerinin 2 Haziran'da isteğe bağlı gireceği merkezi sınavla öğrenci alacak okulları ve kontenjanları açıkladı.

2018 yılında 8'inci sınıfta öğrenim gören öğrencilerin katılacağı sınava ilişkin, "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu" ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları "www.meb.gov.tr" adresinden yayımlandı.

Merkezi sınav, isteğe bağlı olacak ve sınava katılmak isteyenler, başvurularını yarından itibaren 18 Nisan'a kadar elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacak. 

2 Haziran 2018'de yapılacak sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak ve çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

KIRKLARELİ’DE 6 LİSE

MEB’in internet sitesinde yer alan ‘Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları’ listesinde Kırklareli’den 6 lise bulunuyor.

Bu liseler, Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (30 kontenjan), Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi (90 kontenjan), Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi (60 kontenjan), Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (30 kontenjan), Kırklareli Fen Lisesi (90 kontenjan), Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi (90 kontenjan).

 

 

Bu haber 2185 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter