22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Medya-İş’ten gazetemize ziyaret!
Lüleburgaz # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:53

Tevfik İŞÇİ

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) yönetim kurulu üyeleri dün gazetemizi ziyaret ettiler.

Mondi Kale-Nobel’de yürütülen sendikal örgütlenme hakkında bilgi veren Medya İşçileri Sendikası üyeleri, sürecin çok hızlı ilerlediğini kaydetti.

Ziyaret esnasında konuşan Sendika Genel Sekreteri Sezai Ballı; “Kamuoyunun aydınlatılmasında üstlendiğiniz bu kutsal görevinizde başarılarınızın devamını dileriz” dedi.

Sendikal faaliyetlerin kolay yürütülmediğini aktaran Ballı; “Halbuki sendika işyerlerine bir düzen getirir. İşverenle sendikanın karşılıklı birbirlerini denetledikleri, sendikanın üretimin kalitesine ve iş sağlığı ve güvenliğine katkıda bulunduğu aşikardır. Karşılıklı bu katkılar ve işçinin sendika vesilesiyle temsil edilmesi işçinin mutluluğunu da olumlu etkiler. Ayrıca sendikalı olmak Anayasal bir haktır. Bu hakkın engellenmesi ise engelleyen kişiler hakkında hapis cezası ile cezalandırılır” diye konuştu.

Medya İşçileri Sendikası Genel Teşkilatlanma Sekreteri Cemal Sonsay ise; “Son dönemde örgütlenilen işyerlerinde yöneticilerin bazıları işyerini sendikasızlaştırmak için çalışanlara baskı kuruyor. Anayasal hak olan işçinin sendikalı olma hakkına engel olma girişimleri oluyor” ifadelerini kullandı.

Sonsay, Mondi Kale-Nobel’de çalışan işçilerin sendika hakkında bilinçli olmaları sebebi ile sürecin çok hızlı ilerlediğini, muhtemelen Mart ayı sonuna kadar yetki alınarak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlanacağını bildirdi.

Genel Sekreter Ballı ise; “Sendikalılık hakkının gelişmesi ve yaygınlaştırılması için katkılarınızdan dolayı Ülkemizde bulunan tüm işçiler adına minnettarlığımızı belirtmek isteriz” diye konuştu.​

 

Bu haber 859 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter