22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bugün Tıp Bayramı!
Lüleburgaz # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:51

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Çiftçi, mesajında, insanın sağlık çalışanı olabilmesi için yüreğinin, sevgilerin en güzeli en anlamlısı olan insan sevgisiyle dolu olması gerektiğini belirtti.

Büyük bir sabırla, hoşgörüyle, özveriyle insanlara hizmet eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Çiftçi, mesajında şunlara yer verdi:

"Hastaların en mahrem sırlarını emanet ettikleri ya da sonuna kadar güvendikleri insanlar olabilirler. Böylesine zor bir görevi büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren çalışanlarımız sağlık sistemimizi bugüne gelmesinde en büyük katkıyı yapmıştır. Gelişmişliğimizin en önemli etkenlerinden biri sağlıktır. Ülkemiz, sağlık alanında elde ettiği başarılarla takdir toplamış birçok ülkeye örnek gösterilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık camiası ve onları yetiştiren hocalarını kutluyor, üstün hizmetleri için şahsım ve vatandaşlarım adına sevgiler sunuyorum."

GÜNDOĞDU: “ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Vecdi Gündoğdu da 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında; “Günümüzde en temel insan hakkı olan ve tüm vatandaşların ayrımsız, eşit bir şekilde nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesi hayati önem taşımaktadır. Çağdaş toplumlarda “önce insan” yaklaşımının egemen kılınmasıyla insan sağlığına verilen önem her geçen gün daha fazla artmaktadır. Ülkemizdeki vefakâr sağlık çalışanları yaşanan gelişmeleri yakından izleyerek, doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin gösterdiği üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesini yakalama başarısı göstermiş, bilim insanlarımızın ve doktorlarımızın, yurdumuzda olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmaların tıp bilimine katkısı gurur kaynağımız olmaktadır” dedi.

 

Bu haber 511 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter