22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yaşamaktan ‘boğulacağımız’ kent! (VİDEO)
Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi’nde belediyenin Pazartesi günü çalışma yaptığı öne sürülen Karaca Sokak dün sular altında kaldı. Vatandaşlar 1 gün önce belediyenin sokakta çalışma yaptığını ancak sadece çukurların üzerinin örtülüp gidildiğini iddia etti.
Lüleburgaz # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:50

Orhan KONYALI

Lüleburgaz’da dün sabah yağan yağmur bazı sokakları göle çevirdi.

Konutların hızla yükseldiği 8 Kasım Mahallesi Karaca Sokak ile Naci Arı Caddesi’nin birleştiği noktada altyapı yetersizliği nedeniyle yağmur sularının oluşturduğu birikinti, sokağı kullanılmaz hale getirdi.

Vatandaşlar ev ve iş yerlerine girmekte zorlanırken, “5 dakikalık yağmur yağması burayı göle çevirmeye yetiyor” diyen vatandaşlar küreği eline alıp suya gider açmaya çalıştı.

BELEDİYE 1 GÜN ÖNCE ÇALIŞMA YAPTI!

3 Mart’ta yağan şiddetli yağmurda da durumun aynı olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, Belediye ekiplerinin Pazartesi günü sokakta çalışma yaptığını, yolda bulunan çukurları örttüklerini ancak yetkililere sorunun bu şekilde çözülmeyeceğini söylediklerini belirttiler.

Vatandaşlar; “Bu sorunun nedeninin Naci Arı Caddesi’nden ve yolun yukarısından akan suların, Karaca Sokak’ta birikmesi ile su kanallarının düzgün olmayışından kaynaklandığını söyledik. Fakat, sonuç gördüğünüz gibi ortada. Şiddetli yağan yağmurlarda durum şu anki halinden daha kötü oluyor” dediler.

Su kanalının olmayışı ve giderlerden suların gitmediğini, yağışla gelen suyu taşıyacak büyüklükte olmadığını dile getiren vatandaşlar; “Her yağmurda manzara aynı, bize dediklerine göre ihalesi yapılmış ve sokağa yaz aylarında paket taş döşenecekmiş ama bu sorunu çözecek mi kuşkuluyuz” diye konuştular.

Bu haber 2265 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter