22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kaya’dan Koç’a: “Yanlışa ortak olma”!
CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Tanzer Koç’un şeker fabrikaları ile ilgili açıklamasına tepki göstererek; “Kendi siyasi geleceği için AKP’nin yaptığı yanlışa ortak olmaktadır” dedi.
Lüleburgaz # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:50

Haber Merkezi

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç’un Şeker Fabrikalarının satılmasını destekleyen sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya yaptığı açıklamada; “Tanzer Koç ikbal ve istikbal uğruna bir siyasetçinin düşebileceği en aciz pozisyona düşmüş ve şeker fabrikalarının özeleştirilmesine destekleyen açıklamaları yapmıştır” dedi.

“YANLIŞA ORTAK OLMAKTADIR”

AKP İlçe Başkanı Tanzer Koç, vatan parça parça satılırken, kendi siyasi geleceği için AKP’nin yaptığı yanlışa ortak olmaktadır. Bölgemizde yaşayan insanlarımızın yüzde 80’i muhacirdir ve bu insanlar Balkanlardaki topraklarını turistik seyahat için terk etmemiştiler. Bundan 100 yıl önce Balkanlarda yaşanan acılar, ikbal ve istikbal ardında koşarak vatanın yağmalamasına sessiz kalan siyasilerin eseridir. Doğruyu bildiği halde kendi menfaatleri ve iktidara yaranmak için, Balkanlardaki ana vatanın yok oluşuna sessiz kalanlar, Tanzer Koç’un babasının, dedesinin de yaşadığı topraklardan sürülmesine ve Trakya’ya göç etmelerini sebep olmuşlardır. Aradan 100 yıl geçtikten sonra, şeker fabrikalarının ve dolayısıyla vatanın satılmasına sessiz kalmak tarihimize, geçmişimize ve atalarımıza ihanettir. AKP'nin başındakiler ne derse desin, içinde vatan sevgisi bulunan AKP’lilerin bu açıklamalara karşı çıkacağını biliyor ve Trakya çocuklarının bu satışa izin vermeyeceğini inanıyoruz. Başta Tanzer Koç olmak üzere ikbal ve istikbal uğruna şeker fabrikalarının satılmasına destek olanları da şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

 

Bu haber 899 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter