22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
9 ay önce evlenmişlerdi!
Şehit Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart, Babaeski’de oturan eşi Ayşe Kart’la 9 ay önce dünya evine girmiş, görevlendirme ile gittiği Afrin’de görev süresinin bitmesine 15 gün kalmıştı. Şehidin naaşı dün Ordu’da defnedildi.
Kırklareli # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:49

Metin KARAKUŞ

Babaeski 1. Zırhlı Tugayı Komutanlığı İldeniz Kışlası’nda görev yapan ve görevlendirme ile Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Cinderes’te bulunan Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart, bastığı mayının patlaması sonucu şehit oldu.

29 yaşındaki Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart'ın acı haberi Babaeski’de oturan eşi Ayşe Kart'a güçlükle verildi.

Karşısında askeri yetkilileri gören Ayşe Kart, "Hayır ölmedi, yaralı o, gelecek" diyerek gözyaşı döktü.

Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart'ın acı haberi, eşi Ayşe Kart'a askeri yetkililer ve Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan tarafından verildi.

Askerleri karşısında görünce şoka giren Ayşe Kart, başsağlığı dileyenlere '"Eşim ölmedi, yaralı o, eve gelecek" diye karşılık verdi.

Sağlık ekiplerince sakinleştirilmeye çalışan Ayşe Kart uzun süre, eşi Taner Kart'ın şehit olduğunu kabullenemedi.

APARTMAN TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATILDI

Askerler ve komşuları Ayşe Kart'ın Atatürk Mahallesi 66'ncı sokaktaki apartmanını Türk bayraklarıyla donattı.

Şehit Kart'ın balkonuna da büyük Türk Bayrağı asılırken, Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan, 1.Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Coşkun Önal ve Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı şehit evine taziyeye geldi.

Belediye Başkanı Hacı, söylenecek bir şey olmadığını belirterek; "Çok acı bir olay, şu anda konuşulacak bir şey yok. Maalesef böyle bir olay gerçekleşti. Askerimiz şehit oldu. Yeni evlenmişler, eşi ilk anda kabul edemiyor. Sağlık personeli ve komutanlarımız var. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

GÜÇLÜKLE İKNA OLDU

Evde uzun süren çabaların ardından minibüsle İstanbul'a, oradan da uçakla Ordu'ya gitmeye ikna edilen Ayşe Kart, arkadaşı ve askeri yetkililerle birlikte araca bindi.

Oldukça bitkin ve üzgün olduğu görülen Ayşe Kart'ın, şehit olan eşi Taner Kart ile geçen Haziran ayında evlendiği ve geçici görevin sona ermesine 15 gün kaldığı öğrenildi.

 

Bu haber 4242 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter