22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
BİB: 2018/75 BASIM: 14.03.2018
Resmi İlanlar # 14 Mart 2018 Çarşamba 07:36

2017/2343 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Kocasinan Mah. 186 ada 1 parsel zemin kat 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı iş yeri satılıktır. İş yerinin bulunduğu bina zemin kat+4 normal kattan oluşmaktadır. İş yerinin taban döşemesi seramik ile kaplıdır. Duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Tavanı asma tavan olup; spot ışıklandırma sistemi yer almaktadır. İki yola cephesi bulunan işyerinin iki cephesi de alimünyum doğrama camekanlıdır. Halihazırda fatura ödeme noktası olarak hizmet veren iş yerinde 3 adet banko vardır. İş yeri ticaret bölgesinde olmasından dolayı çevresinde yapılaşmaların tamamında, iş yeri, ofis, imalathane, lokanta, düğün salonu, marketler vb. işyerleri yer almaktadır. Mehmet Başaran parkının tam karşısında yer almaktadır. İş yeri 12m² alanlı olup Kocasinan Mah. Acıçeşme Sok. No:21/A Lüleburgaz/Kırklareli adreslidir.

Arsa Payı                     : 10/210Kıymeti       : 180.786,00 TL                 KDV Oranı         : %18

İmar Durumu               :Taşınmaz imar planı dahilinde olup bitişik nizam 5 kat yapılaşma hakkına sahip, ticaret alanında kalmaktadır.

1. Satış Günü               : 08/05/2018 günü 11:25 - 11:30 arası

2. Satış Günü               : 04/06/2018 günü 11:25 - 11:30 arası

Satış Yeri                      : LÜLEBURGAZ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2343 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2018

 

   

 

Bu haber 376 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter