22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘İstiklal’ birinciliği! (VİDEO)
Lüleburgaz # 13 Mart 2018 Salı 07:38

Orhan KONYALI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma yarışmasında kazanan İstiklal İlkokulu oldu.

10 Mart Perşembe günü ilkokullar arasında düzenlenen yarışmada, İstiklal İlkokulu öğrencisi Damla Nur Sapmaz ve arkadaşları ilçe birincisi oldu.

Sapmaz ve arkadaşları ödüllerini dün Prof. Dr. Necdet Tekin konferans salonunda düzenlenen törende aldı.

İstiklal İlkokulu 4/D sınıfı öğrencisi olan Damla Nur Sapmaz ve Okan Şen, Ege Akar, Görkem Topçu, Mehmet Çakırlı, Efe Demirhindi isimli arkadaşları sergiledikleri performans ile jüri tarafından birinciliğe layık görüldü.

Yarışma sonrası açıklamalarda bulunan Sınıf Öğretmeni Dilek Ülfet Baş: “Mutlu ve gururluyum çünkü öğrencilerimin İstiklal Marşı’nın anlamını, ruhunu artık kavradıklarını düşünüyorum. Türk milleti hiçbir zaman, hiçbir ülkenin esareti altında yaşamayı kabul etmemiştir. Bizim için bağımsızlık en önemli unsurdur. Milletimizin bağımsızlık sembolleri vardır, bu sembollerden birisi bayrağımızdır, ikincisi bağımsızlığımızı simgeleyen İstiklal Marşı’mızdır. Geçen yılda yine bu ruhu mükemmel bir şekilde yansıtıp ilçe birincisi olmuştuk, o yüzden öğrencilerimi gönülden kutluyorum” dedi.

Bu haber 1620 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter