22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski'de İstiklal coşkusu
Kırklareli # 13 Mart 2018 Salı 07:37

Metin KARAKUŞ

Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı düzenlendi.

Cumhuriyet İlkokulu Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Tokat; “Şanlı ceddimiz, bize bu güzel vatanı miras bıraktı. Bizler de gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde taşımalıyız. Bizden sonra gelecek nesillere güçlü ve müreffeh bir ülke bırakmak, geçmişin mirasını geleceğe emanet olarak taşımak için çok çalışmalıyız. Konuşmama son verirken Büyük Önder’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşında, 15 Temmuzda ve nihayet bugün Suriye’de kahramanlık destanı yazmış ve yazmaya devam eden Aziz Şehitlerimizi ve İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif’i şükran ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

Program Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin ‘’Çanakkale Şehitlerine’’ adlı şiiri okuması ile devam etti.

İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında İlkokullarda 1. Mimar Sinan İlkokulu’ndan Nisa Çakır, 2. Plevne İlkokulu’ndan Yaren Sert, 3. Cumhuriyet İlkokulu’ndan Duru Lal Saygı oldu.

Ortaokullarda 1. Plevne Ortaokulu’ndan Yiğit Yılmaz, 2. Babaeski Ortaokulu’ndan Deniz Selvişah Ürer, 3. Büyükmandıra Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Hakan Hasan Genli oldu.

Liselerde ise 1. Atatürk Anadolu Lisesi’nden Ahmet İsmail Altun, 2. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Erol Filiz, 3. Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Melike Öztürk oldu.

Öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinden aldı.

Program, Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından, İstiklal Marşı’nın Kabulü konulu temsil ile devam etti.

Düzenlenen program, Babaeski IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okunan şiirler ve kahramanlık türküleri ile sona erdi.

 

 

Bu haber 623 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter