22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Siyasetçi ihtiyacımız var”
Lüleburgaz # 13 Mart 2018 Salı 07:37

AK Parti’nin Kırklareli’de düzenlediği 18. Dönem Siyaset Akademisi’nin açılışı İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Demiröz; "Siyaset gayret edilecek, çaba sarf edilecek bir müessese. Siyaset yapan insan öncelikle sosyal olmalı, insanlara güler yüzle yaklaşıp onların dertleriyle dertlenmelidir. Siyaset doğru ve dürüst olmalı. Siyasetçi aynı zamanda 'zor günün dostu' olmalı." dedi. 

Türkiye'nin kişi başı milli gelir açısında dünyada 17. sırada olduğunu söyleyen Demiröz, "Türkiye çok ucuz bir ülke. 2 liraya domates alabiliyoruz. Aynı domatesi Amerika'da 3-4 dolardan aşağıya alamazsınız. Aramızdaki fark işte bu. Bu ülkeyi hep birlikte bir adım daha ileriye taşıyacağız" değerlendirmesini yaptı.

“SİYASETÇİ İHTİYACIMIZ VAR”

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Mehmetçiğe Allah'tan rahmet dileyen Demiröz, "Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet altında bir harekata giriştik. Bütün partilerin birlik olarak hareket etmesi lazım ama birileri çıkıyor, art niyetli, dışarıdaki Batılıların buradaki sözcüsü gibi kalkıp konuşuyor. Hiç demiyor, 'Amerika okyanus ötesinden gelmiş burnunu sokmuşsun buraya, ne işin var senin burada bizim sınırlarımızda, Suriye'de Afrin'de?' Düne kadar biz bu insanlarla birlikte yaşıyorduk. Onlar bizlerin kardeşleri 3,5 milyondan fazla misafirimiz var. Bu nedenle siyaset çok önemli bir kurum. Siyasete girdiğiniz zaman hedef sadece seçilmek veya birileri geçme değil. Bunları iyi okuyacağız ve millete anlatmak zorundayız. Siyasetçi ihtiyacımız var. Bu nedenle seçme ve seçilme yaşını düşürdük" diye konuştu.

Programda AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile İl Başkanı Alper Çiler de birer konuşma yaptı.

AA

Bu haber 667 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter