22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Koç'tan şeker fabrikaları için açıklama!
Lüleburgaz # 12 Mart 2018 Pazartesi 07:41

Tevfik İŞÇİ

AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Koç, bu süreçte üreticinin hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini belirterek, tatlandırıcıların tüketiminin kontrollerinin de artırılacağını ifade etti.

Kendileri için manevi değeri yüksek olan Alpullu Şeker Fabrikası’nın üretiminde artış yaşanacağına inandığını da kaydeden Koç, fabrikanın binlerce işçi ve çiftçiye ekmek vermeye devam edeceğini dile getirdi.

Koç açıklamasında, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Şeker Fabrikalarını satın alan firmaların 5 yıl boyunca üretimi arttıracak her türlü tedbiri alma zorunluluğunu ve üreticinin hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini açıkladı. Glikoz vb. gibi tatlandırıcıların tüketiminin kontrollerinin de arttırılacağını söyledi. Bu açıklamasıyla üreticilerin kafasındaki soru işaretlerini kaldıran ve özelleştirmeyi siyasi polemik konusu yapmaya çalışanların üreticiyi speküle etmelerinin önüne geçti. Bizim için manevi değeri büyük olan Alpullu Şeker Fabrikası binlerce işçi ve çiftçiye ekmek vermeye, alın teri kıymeti bilmeye devam edecektir. Şeker pancarına kotayı koyan da bu hükümet değildir. Özelleştirme kararı 2000 yılında verilmiştir. Bu hükümetin gayreti kimseyi mağdur etmeden bu özelleştirmeyi uygulanabilir kılmaktır. Bunun için bugün birlik olma zamanı, algı oluşturarak kutuplaşma zamanı değildir. Türkiye Cumhuriyeti devleti emin adımlarla Dünya Devleti olmaya, güçlenmeye devam ediyor. Şimdi buna engel olmaya çalışanlara malzeme vermeden bizlerinde bu yürüyüşe destek olma zamanıdır” şeklinde konuştu.

Bu haber 1240 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter