22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Alpullu satılamayacak Emin bey de alamayacak”
Lüleburgaz # 10 Mart 2018 Cumartesi 19:30

Haber Merkezi

Lüleburgaz FM’de Alaaddin Erdal’ın radyo konuğu olan Mesut Sarıoğlu, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın “Alpullu’yu alırım” çıkışını değerlendirdi.

Halebak’ın bu çıkışını enteresan bulduğunu söyleyen Sarıoğlu; “60 milyonu varmış onu öğrendik. Açıklamanın orası çok tuhaf. Bizim paramızla konuşması anlamına geliyor. Sözde belediye başkanımız, Alpullu’yu almaya teşebbüs etmiş. Önce Sarmısaklı, sonra radar arazisi şimdi de Alpullu’yu almaya çalışıyor. Ona yetki veren meclis üyelerimize bir belge açıklamak istiyorum. Alpullu satılamaz. Çünkü 12.09.1997 tarihinde SİT alanı ilan edildi. Bunu bilmemeleri ilginç. Burası SİT alanı kararı kaldırılmadan satılamayacak, Emin bey de alamayacak. Alpullu halk sağlığı ile ilgili bir olay. Mısır şurubu ile bizi doyuracaklar. Belediye bir fabrikayı satın alamaz. Kamuoyunda gündem olmak için bu arkadaş böyle söyledi. Sarmısaklı satılmadan önce ‘Nereden çıktı bu Hollandalılar?’ diye manşet attık. Kardeş şehir olan Hollandalılar burayı incelediler, Hollandalı Yahudi bir fon buradan toprak topluyor. O zaman da Emin bey alacaktı Sarmısaklı’yı. Alamaz, tek derdi bina yapmak.” diye konuştu.

“VATANDAŞLA İLGİLİ DERTLERİ YOK”

Sarıoğlu, belediyenin kadroya aldığı taşeron işçiler konusuna da şu değerlendirmede bulundu; “Belediye bir grup garsona, LYFA’da temizlikçilere, bir grup işçiye kadro verdi. Fen işleri hizmetlerinde olanlara vermedi. Tesislere bakacak arkadaş sayımız iyi, ama fen işlerinde eleman yok. Taşeron ahlak dışı bir uygulamadır. Artık hizmet üretmek gibi bir dertleri yok bizi yönetenlerin. Adam inat ediyor bina yapıyor sonra etrafındakilere bunları pay ediyor. Sonra yatırıyorlar parayı kanal temizletiyorlar. Vatandaşla ilgili dertleri yok”

“DERE MAHALLESİ’NDE CİNAYET ÇIKACAK”

Programda Lüleburgaz’ın otopark sorunu ile ilgili gelen bir soruya cevap veren Sarıoğlu; “Dere Mahallesi’nde 1 ya da 2 yıl içerisinde araç park etme nedeniyle cinayet çıkacak. Bu adamların şehirle uzaktan yakından alakası yok. Çok basit, 1’inci katları otopark yapacaksın, bu çözümler var ama bu adamlar kenti kendilerine para dağıtma hakkı veren bir yer olarak görüyorlar. Adam ihalelerin lideri başka bir şey yok” dedi.

 

Bu haber 3331 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter