22 Mart 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Doğalgaza aylar kaldı!
Kırklareli # 12 Mart 2018 Pazartesi 07:26

GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan ve GAZDAŞ Edirne Müdürü Cumhur Pekdemir, AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz'ı ziyaret etti.

Akaslan ve Pekdemir, AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığı'ndaki ziyarette, ilçede devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan Yılmaz da ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Uzunköprü doğalgaz proje süreci devam ediyor. İpsala Turpçular mevkimizde oluşturulacak ulusal doğalgaz kanalından regülasyonla dağıtımı sağlayacak olan 1 istasyon yapısı bulunmakta. 56 kilometrelik çelik ana hat projesi ile Balabanköy mevkisinden Meriç, Subaşı, Küplüye de dağıtım verilerek Uzunköprü ilçemize gaz ulaşımı sağlanacak. İlk etapta Cumhuriyet ve Habiphoca mahallelerimizi kapsayan 15 kilometrelik şehiriçi hatlarla çalışmalar sonucunda nisan ayı başlarında başlayacak olan çalışmalar. 8-9 ay gibi bir sürede kasım aralık sonu bitirilmesi ile 250 civarında binaya doğalgaz bağlantısı hazır hale gelmiş olacak ve ikinci etap çalışmaları ile 2019 yılı sonu itibarı ile Uzunköprü şehrimizde koordinasyonlu bir çalışma olursa doğalgaz projesi tamamlanmış olacak."

Yılmaz, doğalgazın ilçeye gelmesi için katkı sağlayan hükümete, bakanlara, GAZDAŞ yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

AA

Bu haber 220 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter