22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Balkan Veteran Futbol Ligi kuruldu!
Lüleburgaz # 14 Şubat 2018 Çarşamba 07:44

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği bir projeyi daha hayata geçirerek Bulgaristan ve Yunanistan takımlarının katılımıyla kurulan Balkan Ligi Protokolünü imzaladı.

Yunanistan’dan Orestieda ve AEK Komotini takımları, Bulgaristan’dan Svilengrad, Arda 1924 Kırcali ve Beroe Stara Zagora takımları, Türkiye’den de Uzunköprü Veteran ve Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği olmak üzere 7 takımla kurulan iki devreli ligin maçları 31 Mart 2018 tarihinde start alacak.

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği  Başkanı Soner Emek konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Gerçekleştirdiğimiz projelere bir yenisini daha ekledik. Çalışmalarımızı sadece sportif faaliyetlerle sınırlı düşünmüyoruz. Üyelerimizin meslek yelpazesinin geniş olmasından dolayı kentler arasındaki sosyal, kültürel, ticari faaliyetlerin gelişmesini, iki ülke arasında sivil toplum kuruluşlarının ve kurumların iletişimlerinin kurulmasını sağlıyoruz. Lüleburgaz’ın  tarihi, kültürel, sosyal yapısını ve birikimlerimizi çocuklarımıza ve yurtdışındaki dostlarımıza  aktarıyoruz. 26 takımla devam eden Trakya Veteranlar Ligi’nde, yurtdışı turnuvalarda, bu sene beşincisi düzenlenecek Balkan Veteran Turnuvasında olduğu gibi, kentimizi Balkan Veteran Ligi’nde de en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hayırlı olması dileğiyle emeği geçen tüm üyelerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Bu haber 860 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter