22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Ders gibi ders!
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu’nda kullanılmayan lastikler çiçeklik olarak yeniden değerlendiriliyor.
Lüleburgaz # 14 Şubat 2018 Çarşamba 07:43

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu’nda kullanılmayan araç lastiklerinden çiçeklik ve oturak yapılmaya başlandı.

Okulun çeşitli yerlerine yerleştirilecek olan fincan şeklindeki çiçeklik ve oturaklar, okulun öğrencileri tarafından dizayn ediliyor.

3/C şubesi öğretmeni İlker Selen önderliğinde başlayan çalışmalar, Okul Müdürü Orhan Kılıç’ın desteklemesiyle de büyümeye başladı.

Okul bahçesi için çeşitli fikirlerinin olduğunu dile getiren Kılıç; “Hep birlikte okulumuzun taş ve betonarme yapısını renkli ve daha yeşil bir görünüme kavuşturacağız” diye konuştu.

Öğrencilerin bizzat içerisinde yer aldığı projenin onların üzerindeki etkisinin büyük olduğunu aktaran Kılıç; “Bu sayede çevreye duyarlı ve daha aktif bir öğrenci grubu oluşturmuş oluyoruz, ayrıca yaptıkları işlerde kendilerinden bir parça görmek onları mutlu ediyor, daha koruyucu bir yapıya büründürüyor” ifadelerini kullandı.

Okuldaki Serbest Etkinlikler ve Resim derslerinde şu ana kadar 30 lastikten çiçeklik yapılırken, okulda artık hiçbir şeyin atık olarak görülmediği ifade edildi.

Etkinlik veliler tarafından da memnuniyetle karşılandı. 

Bu haber 995 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter