22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
“İlk iş TİGEM ve Sarımsaklı”
Lüleburgaz # 14 Şubat 2018 Çarşamba 07:41

Metin KARAKUŞ

Vatan Partisi Babaeski İlçe Başkanı Zeki Metin, Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında tek gerçek seçenek olduğunu söyledi.

Metin, parti binasında yaptığı açıklamada; “27 Ocak 2018 tarihinde 6. Olağanüstü Genel Kurultay delegelerinin tamamının oylarıyla sayın Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı olarak kamuoyuna duyurulmuştur. Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan karşısında tek gerçek seçenek olup, halkımızın oylarıyla cumhurbaşkanlığı yarışını kazanacaktır” dedi.

“İLK İŞ TİGEM VE SARIMSAKLI”!

Metin, Vatan Partisi hükümetinde ilk işin yok edilmiş tohum çiftliklerinin tekrar üretime açılıp yerli tohum üretmek olacağını söyleyerek; “Köylü ve çiftçi kardeşlerime bir hatırlatma yapmak istiyorum. Senin ata ve yerli tohumunun ruhuna fatiha okudular. Ülkemize hem kısır, hem de GDO’lu tohum ithal ettiler. AKP iktidar olur olmaz, tohum meselesine el attı. Teslim süreci 8 Ocak 2004 tarihinde yasallaşan 5042 sayılı ıslahat hakkının korunması kanunu ile başladı. Daha sonra hükümet eli ile ıslahatçı şirketlere pazar yaratmasına güvence sağlandı. Bu konuya direnen Tarım Bakanı değiştirildi. Bugün çiftçimiz 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile sertifikalı tohum ekmiyorsa destekleme alamayacaktır. Ey çiftçi kardeşim, seni ne duruma getirdiler. Bu sebep bile senin oyunu Vatan Partisine verme zorunluluğundur. Çünkü Vatan Partisi Hükümetinin yapacağı ilk iş yok edilmiş tohum çiftliklerimizin tekrar üretime açılarak, yerli tohum üretmek olacaktır. Bunlardan ikisi Trakya’da TİGEM ve Sarımsaklıdır. Her türlü gübre ve ilaç girdilerine, düşürecek, toprağın çoraklaşmasını önleyerek, daha fazla verim almanı sağlayacaktır. Bunu yapabilecek Ziraat Mühendislerimiz mevcuttur. Biz Parti olarak, halkımıza güveniyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız için gereken yüzbin imzalı dilekçenin Babaeskimize düşen payının fazlası ile açacağımız imza masalarına ve İlçe Başkanlığımıza gelerek, adayımız sayın Dr. Doğu Perinçek’e vereceğimizden hiç kuşkumuz yok.” dedi.

 

 

Bu haber 746 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter