22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Başkan yardımcısı maaşını açıkladı!
Güncel Gündem # 14 Şubat 2018 Çarşamba 07:35

Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, yerel basının gündeme getirmesi üzerine kaç para maaş aldığını açıkladı. Aktan, 15 Ocak 2018 itibariyle maaşının 5000 TL civarında olduğunu söyledi.

Aktan şu açıklamayı yaptı; “Bugüne kadar, bir tek “gazeteci”nin, gelip, “Gerçekten aldığınız maaş 12 bin lira mı? Siz bu konuda ne diyorsunuz?” diye sormadığını da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Aksini iddia eden varsa buyursun açıklasın! Bu gazetecilere ve onların soruları üzerine yorum yapanlara bakarsanız, Keşan Belediyesi’nde işçi ücretlerinin gecikmesinin sebebi belediye başkan yardımcılarının maaşlarıdır! Keşan’daki her türlü olumsuzluğun sebebi belediye başkan yardımcılarının maaşlarıdır! Ellerinden gelse, yeni Keşan Devlet Hastanesinin bir türlü açılamamasının sebebini de belediye başkan yardımcılarının maaşlarına bağlayacak kadar sistemli bir linç operasyonunun içine girilmiştir.”

“5 BİN TL CİVARINDA”

“Oysa; seçilmiş belediye başkan yardımcılarının maaşları, Belediye Kanunu’na göre, belediye meclisi tarafından belirlenir. Ve bu, her zaman, belediye meclisindeki tüm siyasi partilerin katılımıyla, oybirliğiyle alınan bir karardır. Özetle, ben ve seçilmiş diğer başkan yardımcıları, Keşan Belediye Meclisi’ndeki tüm siyasi parti temsilcilerinin oybirliğiyle belirlediği maaşı almaktayız. 15 Ocak 2018 itibariyle de bu maaş 5000 TL civarındadır. Ve bu miktar, yılın ilk iki üç ayından sonra, vergi dilimlerinin artmasıyla daha da düşmektedir.”

“VİCDANIM RAHAT”

Aktan şöyle devam etti; “6 yaşında okuma yazmayı matbaada öğrenen, o günden 53 yaşına kadar da onuruyla çalışan ve yaşayan, hayatının her döneminde gerek gazeteciliğiyle, gerekse sivil toplum örgütlenmeleriyle hayatını topluma adayan bir insan olarak, birkaç bin liralık bir maaşla yargılanmayı, üstelik gerçek rakamlarla değil, 12 bin lira gibi abartılı rakamlarla ve kamuoyunda bununla linç edilmeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Aynı zamanda, belediyeden aldığım her kuruşun da hakkını verdiğime inanıyorum. Vicdanım son derece rahattır”

AA

Bu haber 483 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter