22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Şehitler için gazladılar (VİDEO)
Trakya Motosiklet Kulüpleri Birliği Lüleburgaz’da ‘Şehitlere Saygı Sürüşü’ gerçekleştirdi.
Lüleburgaz # 13 Şubat 2018 Salı 07:44

Orhan KONYALI

Lüleburgazlı motosiklet tutkunları, motorlarını Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimiz için sürdü.

Pazar günü saat 16:30’da Yeni Sanayi içerisindeki oto pazarından hareket eden motosikletliler, D-100 üzerinden Kongre Meydanı’na gelerek basın açıklaması okudu.

Yaklaşık 16 motosikletlinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, yağan yağmura rağmen ilgiyle karşılandı. Etkinlik öncesi, kar da olsa etkinliği gerçekleştireceklerini aktaran grup üyeleri, Afrin’deki operasyonun zor şartlarda gerçekleştirilmesine dikkat çekti.

Trakya Motosiklet Kulüpleri Birliği Lüleburgaz Temsilcisi Murat Akgül’ün okuduğu basın açıklamasında: “Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, terör gruplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır. Trakya Motosiklet Kulüpleri Birliği olarak ülkemizin öncelikle güvenliği, sonrasında da hak ve menfaatleri doğrultusunda Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nda, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında ve destekçisiyiz” denildi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın başından bu yana şehit düşen, sivil ve askeri bütün şehitlerin isimlerinin okunduğu etkinlik İstanbul, Bursa, Çanakkale, Çorlu, Çerkezköy, Silivri, Edremit, Yalova, İzmir, Ankara, Balıkesir, Tekirdağ, Erdek, Kütahya, Kocaeli, Bandırma, Manisa, Tire, Hatay, Saray, Şarköy, Edirne, Uzunköprü, Tokat Erbaa, Tokat Niksar, Kerkük, Isparta, Antalya ve Sinop’ta da eş zamanlı gerçekleştirildi.

 

Bu haber 850 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter