22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Babaeski İYİ Parti Fıçıcılar’a emanet
Kırklareli # 12 Şubat 2018 Pazartesi 07:41

Metin KARAKUŞ

İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı.

İYİ Parti Babaeski Kurucu ilçe başkanı olarak atanan İsmet Fıçıcılar, tek liste ile çıktığı seçimde 118 oy ile İYİ Parti’de seçilen ilk ilçe Başkanı oldu.

İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanlığı Parti binasında gerçekleştirilen kongreye; İYİ Parti Kırklareli İl Teşkilatlanma Koordinatörü Kürşad Yamaner, İYİ Parti Kırklareli İl 2.Başkanı Mustafa Köseoğlu, İYİ Parti Kırklareli İl Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adnan Işıksal, Babaeski Belediye Meclis Üyesi Ragıp Berk, başta olmak üzere parti üyeleri katıldı.

Katılımın yoğun olduğu Kongrede, Divan Başkanlığına İYİ Parti Kırklareli İl 2.Başkanı Mustafa Köseoğlu, Divan Başkan Yardımcılığına İYİ Parti Kırklareli İl Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Adnan Işıksal, Üyeliklere ise Hayri Gürkan Hırçın ve Erdinç Öztürk seçildi.

“BU TOPRAKLAR BİR ANA TÜRK DE ÇIKARIR”

Saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başlayan Kongrede, açılış konuşmasını İYİ Parti Kırklareli İl Teşkilatlanma Koordinatörü Kürşad Yamaner, yaptı.

Yamaner konuşmasında; “Biz Meral Akşener hanımefendinin hemşehrileriyiz.  Bu topraklar bir Atatürk çıkarttı. İnşallah sizlerin gayretleri ile bir Ana Türk de çıkartacaktır. Şimdi Türkiye’de yıpranan milli ve manevi değerlerimiz var, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediğinin tam tersine tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak diyor ya, biz Allah nasip ederse iktidara geldiğimizde tek vatanın Türk vatanı, tek bayrağın Türk Bayrağı, tek milletin Türk milleti olduğunu herkese ispatlayacağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz büyük bir aileyiz, iyi insanlardan oluşuyoruz, iyi insanların olduğu yerde iyi işler olur.” dedi.

Tek liste ile girilen seçimde; İYİ Parti Babaeski Kurucu ilçe başkanı olarak atanan İsmet Fıçıcılar, 118 oy ile İyi Parti’de seçilen ilk ilçe Başkanı oldu.

Parti Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Ayhan Akcan, Bener Ergün, Hava Güneş Kaşka, Gülen Karar, Gülsüm Kaynaklar, Zerrin Hırçın, Nedret Evli, Necmiye Özoğul, Selçuk Arı, Taner Balcı, Ali Özcan, Enver Mutlu, Cenk Berk, Hüseyin Sert, Bahtiyar Karataş, Mahir Gülten, Eray Arabacı, Eyüp Akın, Yümnü Kaplan, Volkan İnan, Murat Deveci, Cengiz Nizam ve Esin Tural.

“İYİ BİR BABAESKİ İÇİN VARIZ”

Başkan Fıçıcılar, yaptığı teşekkür konuşmasında; “Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve özgürlük, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkânı, çocuklarımıza neşe ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Seksen bir milyonuz. Büyük bir milletiz, büyük bir ekonomiyiz, çalışıyor ve üretiyoruz, paylaşamıyoruz, hakça paylaşacağız. Birlikte paylaşacağız, adil olacağız, adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen, aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen, aynı türkülerle ağlayan biz değil miyiz? İyi bir Babaeski için varız, iyi bir Babaeski için buradayız, iyi bir Babaeski için yanınızdayız, iyi bir Babaeski ve Türkiye için yola çıkıyor, Türkiye ve Babaeski için iyi olacak, hayırlısı olsun.”

 

 

 

 

Bu haber 1368 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter