22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
İYİ Parti’de ilk kongre!
İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Teşkilatı’nın ilk olağan kongresi hafta sonu gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan seçimde 257 delege oy kullandı.
Lüleburgaz # 11 Şubat 2018 Pazar 10:39

Orhan KONYALI

İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi, Cumartesi günü Lüleburgaz İlçe Başkanlığı binasında düzenlendi.

Saat 13:00’da başlayan kongrede, İYİ Parti Lüleburgaz Kurucu Başkanı İbrahim Bölükbaşı seçimlere tek listeyle girerken, kongrede toplam 257 delege oy kullandı.

Kongreye, İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Savaş Çekinmez, Kırklareli İl Koordinatörü Kürşad Yamaner ve üyeler katılırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj da okundu. 

Genel Kurulda Divan Başkanlığına Kırklareli İl Koordinatörü Kürşad Yamaner, Başkan vekilliğine Hilmi Hersek, Katip üyeliklere Nigar Fidan, Adnan Işıksal ve Mustafa Köseoğlu oy birliği ile seçildi.

Yönetim kurulu faaliyet ve mali raporun okunmansın ardından divan başkanlığınca yapılan oylamada raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Partinin şu ana kadar olan gelirinin 5 bin 500 lira, giderinin ise 5 bin 300 lira olduğu aktarıldı.

İLK BAŞKAN BÖLÜKBAŞI!

Yapılan oylamada İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı seçilen İbrahim Bölükbaşı’nın listesinde asil üyeler Oktay Mutlu, Ali Girgin, Ahmet Yıldıray Sayar, Hüseyin Varol, Sibel Pişkin, Nurdan Kurtuluş, İpek Özcan, Mehmet Reşat Darcan, Fisun Vural, Muzaffer Batur, Melahat Çoşkun, Sevinç Girgin, Şevki Tuncay Vural, Nuri Beyaz, Tuğçe Gören, Saime Sevinç, Mustafa Fidan, Aşkın Akyazı, Ayşe Uğurlu, Yüksel Mert, Aziz Sezer, Ceyhun Tangül, Yavuz Filiz, Savaş Girgin, Mustafa Varoğlu, Gürdal Daloğlu, Gürhan Dal, Gül Pelvan, Mustafa Kalecik, Murat Koral, Serkan Kanlıkılıç ve Bahtinur Çetinkaya yer aldı.

“GİRDİĞİMİZ HER SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Seçimin ardından konuşan İlçe Başkanı İbrahim Bölükbaşı; “Bizler, bu yola ilk çıktığımızda çok zorlu bir yol geçip, sayın il koordinatörümüz Kürşad Yamaner önderliğinde pek fazla yara almadan İYİ Parti Teşkilatı’nın kurulmuş olması sebebiyle buralardayız. Bu yolculuğumuz daha zor şartlar altında devam edecek. Mevcut yönetim Türk Kelimesini her yerden silmeye çalışıyor fakat ben buna inat Türk oğlu Türküm, ben söyleyemeyenlere inat ‘Ne Mutlu türküm’ diyebiliyorum ve içimizde ki herkesin böyle söyleyebildiğine inanıyorum. Biz bu yolda ilerlerken engeller çıkabilir ve üzülebileceğimiz durumlar olacak ama biz siyasetimizi yaparken kimseyi kötülemeyeceğiz, ötelemeyeceğiz. Herkese kapımız ve gönlümüz açık. Yeter ki herkes de bize gönlünü açsın. Biz girdiğimiz her seçimi inşallah kazanacağız. Ekibime çok güveniyorum sizler de bize güvenin. Tekrar Ne Mutlu Türk’üm Diyene” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin Lüleburgaz’daki ilk başkanı 1974 doğumlu, Makine Mühendisi İbrahim Bölükbaşı evli ve 1 çocuk babası.

Bu haber 1245 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter