22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Yeni spor salonu incelemesi!
Lüleburgaz’da pazar yerinin arkasında yapılması planlanan yeni spor salonu için incelemede bulunuldu.
Lüleburgaz # 12 Şubat 2018 Pazartesi 07:36

Orhan KONYALI

Lüleburgaz’da kapalı spor salonunun 2016 yılında güvenli olmadığı gerekçesiyle kapatılması ve para vermeden spor yapılabilen bir spor salonu bulunmaması nedeniyle uzun süredir süren mağduriyeti gidermek için kollar sıvandı.

Lüleburgaz'da pazar yerinin arkasında, DSİ’nin kullandığı alanda yapılması planlanan spor salonu için incelemede bulunuldu.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor müdürü Cihan Erdem ve DSİ Şube Müdürü Mustafa Öğretmenoğlu salon yapılması planlanan alanı gezdi.

İnceleme sırasında, arsa tahsisi çalışmalarının Bakanlıklar düzeyinde devam ettiği ve Milletvekili Minsolmaz’ın konuyla ilgili her iki Bakanla da görüşmelerini sürdürdüğü öğrenildi.

Konu üzerine açıklamada bulunan İlçe Spor Müdürü Erdem, Lüleburgaz’ın ihtiyaçları doğrultusundaki her konuyu, AK Parti Milletvekili Minsolmaz’a dile getirdiklerini ve konuyu ihale aşamasına kadar da yakından takip ettiklerini aktardı.

Lüleburgaz’da yaklaşık 2 yıldır pek çok branşta faaliyet gösteren yüzlerce sporcu, spor salonu olmaması nedeniyle çalışmalarını belediyenin ücretli spor salonunda yapıyordu.

 

 

Bu haber 1032 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter