22 Ocak 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Kapalı
HABER DETAYI
Alpullu Şekerspor Türkiye Şampiyonası’nda
Lüleburgaz # 12 Şubat 2018 Pazartesi 07:25

Metin KARAKUŞ

Alpullu Şekerspor Güreş Kulübü, Balıkesir’de yapılacak B-Genç Okullar arası Türkiye Güreş Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Kırklareli Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan B-Genç Okullar arası Güreş İl Seçmelerinde, Alpullu Şekerspor Güreş Takımından Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi 58 kiloda Batuhan Ağdaş 1’inci, Babaeski Şehit Ersan Yenici Anadolu Lisesi Öğrencisi 58 kiloda Furkan Filiz 3’üncü ve Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi 69 kiloda Oktay Deniz ise 2’nci oldular.

Alpullu Şekerspor Güreş Takımı Antrenörü Sercan Tatas, alınan sonuçlardan mutlu olduğunu belirterek; “Alpullu Şekerspor Güreş Kulübü olarak, 3 sporcumuz ile Kırklareli Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan B-Genç Okullar arası Güreş İl Seçmelerine katıldık. Bu seçmelerde güreşçilerimiz büyük bir başarı gösterdi. 3 sporcumuz Babaeski ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Sporcularımız elde ettikleri dereceler sonucunda, 4 Mart 2018 tarihinde Balıkesir’de yapılacak olan B-Genç Okullar arası Türkiye Güreş Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Biz Alpullu Şeker Güreş Kulübü olarak, Babaeski’de de Ata sporumuz olan Güreş çalışmalarını başlatmak istiyoruz. Güreş sporuna meraklı gençlerimiz, Halk Eğitimi Merkezi ve ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne nüfus cüzdanı ile kayıt yaptırabilirler.” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber 284 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter