21 Şubat 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 4°C
Açık
HABER DETAYI
“Sandıksız demokrasi olmaz”
Lüleburgaz # 20 Ocak 2018 Cumartesi 07:49

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Çağlayan Topçu ile CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya’nın bir araya geldiği ziyarette, yarınki kooperatif seçimleri üzerinde duruldu.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Topçu ve yönetimi, dün saat 12:30’da CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya’yı ziyaret etti.

İlçe Başkanı Kaya’yla Pazar günü yapılacak olan Kooperatif Başkanlığı seçimleri hakkında konuşan Topçu, ortakların seçimin sandıkla yapılmasını ısrarla talep etmeleri gerektiğini söyledi.

“SANDIKSIZ DEMOKRASİ OLMAZ”

İlçe Başkanı Kaya ise “Umarım seçimde başarılı olursunuz” dediği Topçu’ya; “Sandığın olmadığı yerde demokrasi olmaz” diye cevap verdi.

Kaya: “Lüleburgaz’da yapılan parti seçimlerinden sonra başlayan Oda ve Kurum seçimlerini, Cumhuriyet Halk Partisi olarak yakından takip etmekteyiz. Toplumsal ve ekonomik hayatımızın, en önemli unsurları olan Odalar ve Birliklerdeki seçimlerin Lüleburgaz halkına yakışır seviyede geçmesine ve sonuçlarının Lüleburgazımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Ancak bazı odalarla ilgili, son günlerde yaşanan tartışmaları üzüntü ile takip etmekteyiz. Lüleburgaz insanı, kendi geleceğine karar verebilecek olgunluk ve kültür seviyesindedir. Lüleburgaz halkının bu kararının tescillenmesinin adresi de sandıktır. Kurulduğu günden bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda eşitlik özgürlük ve adaleti savunan partimiz, elbette ki oda seçimlerinde de eşitlik, adalet ve özgürlük isteyecektir. Bu eşitlik ve adaletin sağlanmasında en önemli görev ve sorumluluk mevcut kurum başkanlarınındır. Tek başına iktidar olduğu yıllarda bile Türkiye’ye seçimi demokrasiyi ve sandığı getirmiş partimiz, her koşul ve şartta, seçim ve adaleti, sandığı savunmaktadır. Sandıksız demokrasi olmaz sözünü hatırlatmayı bile kendimize zulüm addederiz. Lüleburgaz halkı sandıkta en doğru kararı verecektir. Sandıkla gelen her yönetici, daha büyük saygınlık ve güven kazanacaktır. Bu vesile ile tüm adaylara başarılar diliyor oda ve birlik seçimlerinin Lüleburgaz‘da ki demokrasi çıtasını biraz daha yükseltmesini diliyoruz” dedi.

Bu haber 2459 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter