23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Çok Bulutlu
HABER DETAYI
HİZMET EKMEK İSE ÖZEL GÜVENLİK PASTADIR.... YİYİN KARDEŞLERİM YİYİİİİİİİİİN
Lüleburgaz # 19 Ocak 2018 Cuma 18:46

Altyapı, su, kanalizasyon, yol bakımı, acil durumlara müdahale, araç bakım ekibi, tesis bakım ekibi, sokak hayvanlarına müdahale ve diğer tüm fen işleri hizmetleri için toplamda 90 işçi.
Pazar yeri, LYFA, Lezzet Şeysi, LOGS, su kuyusu, Neşet Aşkiye Çal Sahnesi, Arıtma Tesisi, Prof. Necdet Tekin Kültür Merkezi ve Hayvan Barınağı, Belediye Hizmet Binası ile bize ait olmayan Ata İş Merkezi'nin korunması için 96 özel güvenlik görevlisi.
Bu arada temizlikçi diye görünüp özel güvenlik sertifikası yenilenerek özel güvenlik olarak çalıştırılanları listeye almadım.
Yani 1277 kişiye bir işçi hizmet verirken,
1173 kişiye bir özel güvenlikçi düşüyor.
Ne demiş Hal Binası Dükalığının gelinine ihale ile meşhur Düşesi Mari Kevser An-tuan-et Hanım:
'Hizmet bulamayan özel güvenlik yesin'
Genel yönetim kuralıdır: İşlerin sarpa sardığı yönetimlerde ihale doğrudan temin ve özel güvenlikçi sayısı akıl dışı bir biçimde artar.
Ailesine bizim paramızla özel yollar yapıp mahkum olan adam ile onun atadığı gelinine ihale verdiğini itiraf etmesine rağmen utanmadan hala cebimizden maaş alan evrak memuru ' özel şairin' yöneteceği kasaba budur sevgili kardeşlerim.

Dipnot: Güvenlik görevlisi manyağı yapılan yerlerden pazar yeri, lezzet şeysi, LOGS, LYMBA külliyen boş. Salonlar ara sıra hafta sonları dolu, belediye hizmet binası ise boş işlerlerle tıka basa dolu.

 

 

Bu haber 1750 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx