23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Kevser hanım böyle istedi”
Lüleburgaz Belediyesi’nin yıl sonu değerlendirme toplantısında konuşmaların ‘kısa ve öz’ olması için Başkan Yardımcısı Kevser Özkan’ın talebiyle yeni formül geliştirildi. Başkan Halebak konuşmaların kısa ve dikkat çekici olmasını ‘mini etek gibi’ diye özetledi. Halebak geçen yılki toplantıda 18 yıldan beri yapılanları eleştirenlerin ‘akılsız bir avuç insan’ olduğunu söylemişti.
Lüleburgaz # 13 Ocak 2018 Cumartesi 07:47

Orhan KONYALI

Lüleburgaz Belediyesi’nin değerlendirme toplantısında 2017 yılında neler yapıldığı aktarılırken, görüşlerini aktarmak isteyenler için de ‘Konuşmak isteyen el kaldırsın’ bölümü yapıldı.

Belediye meclis üyeleri ve daire müdürlerinin dışında katılım olmayan toplantının sonunda kimsenin söz istememesi üzerine sahneye Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak çıktı.

Toplantıda getirilen 3 dakika kuralını açıklayarak sözlerine başlayan Halebak; “Önceki yıllarda 5 dakikalık sunum süremiz vardı ama bu yıl Kevser hanım dedi ki ‘5 dakika çok uzun, bir sürü eğitim aldık bu süreyi 3 dakikaya indirelim’ Nasıl olacak dedik, 90 Milyon lirayı harcamış Nalan hanım, yüzlerce etkinlik yapmış, Kültür Müdürlüğü 500 tane etkinlik yapmış, bu 3 dakikada nasıl anlatılsın? Mümkün değil gibi görünüyordu ama sürelerin hepsini tuttum, müdürlüklerimizin yüzde 70’i bunu başarabildi,  artık niçin yüzde 100’ün bunu başaramadığını sormamız lazım, bir işi uzun olarak anlatmak en kolay kısmı, kısa olarak anlatmak ise en zor olanıdır. Yani hedefi 12’den vurmak zorundasınız, en doğruyu en çarpıcı şekilde anlatmalı ve herkesin dikkatini çekmek zorundasınız” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ SENE 2,5 DAKİKAYA İNECEK”

Halebak: “Konuşmaların ne şekilde olacağını uzmanlar şöyle anlatıyor, ‘İyi bir konuşma mini etek gibi olmalı, dikkati çekecek kadar kısa, konuları örtecek kadar uzun olmalıdır’. Eğer böyle değilse dikkat çekmiyor ya da başka türlü anlaşılıyor. Sonuç nedir, ne yapmak istedik, nereye gitmek istedik, nereye gidebildik, bunların arasında açıklık var mı, yok mu, bunu, buradaki ve burada olamayan herkesin dikkatini çekeceği şekle nasıl getireceğiz, bütün mesele bundaydı. Onun için bunun bir öğrenme süreci olduğunu söylüyorum. Bütün bu konuşmam 3 dakika 3 saniye sürdü ve önümüzdeki yıl süremiz 2,5 dakika olacak” dedi.

 

 

 

Bu haber 4022 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter