19 Aralık 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Kar
HABER DETAYI
178 kişi meslek sahibi oldu!
Güncel Gündem # 13 Ocak 2018 Cumartesi 07:44

Edirne Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakan Fındıklı,Oda olarak faaliyete geçirdikleri proje ile bugüne kadar toplam 178 kişiyi meslek sahibi yaptıklarını belirtti. 

Başkan Fındıklı, yaptığı yazılı açıklamada, yaptıkları çalışmalarla kentteki işsizlik oranının azaltılmasına katkı sunduklarını kaydetti. 

"Vasıflı Eleman Eğitim Merkezi" projesinin Trakya Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 2015 yılında uygulanmaya başladığını aktaran Fındıklı, şöyle devam etti: "Proje kapsamında 20 dikiş makinesi, 1 kompresör, 2 adet ütü, 8 adet overlok makinesi ile dikiş atölyesi oluşturarak kalifiye dikiş elemanı yetiştirmek üzere kurslar düzenledik. Şimdiye kadar 178 kursiyerimize dikiş dikmeyi öğreterek büyük çoğunluğu iş hayatına kazandırdık. Böylece Edirne’de  işsizlik oranını azaltmada küçük payımızın olması bizleri mutlu etti.  Bunun yanında KOSGEB kredilerinden üyelerimizi haberdar ederek gereken işlemleri de üyelerimizin talepleri doğrultusunda odamız tarafından gerçekleştirip üyelerimize yardımcı olmaya çalıştık." 

Fındıklı, Oda çalışmaları kapsamında kentin kültür ve sanat hayatına katkı yapacak faaliyetlerde de bulunduklarını belirtti.

AA

Bu haber 380 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter