15 Aralık 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
HABER DETAYI
Hem kadınlar hem Lüleburgaz için gurur!
Adana Yarı Maratonu’nda kendi yaş grubunda 3’üncü olan Lüleburgazlı atlet Reyhan Demirel, bu başarının Lüleburgazlı kadınlara örnek olmasını umduğunu söyledi.
Spor # 13 Ocak 2018 Cumartesi 07:40

Haber Merkezi

8. Adana’nın Kurtuluşu Yarı Maratonu’nda 50-54 yaş grubunda 3’üncü olan maratoncumuz Reyhan Demirel, böyle bir organizasyonda elde edilen bu başarının gurur verici olduğunu söyledi.

Gazetemize konuşan Reyhan Demirel; “Türkiye’nin en önemli yarı maratonlarından biri olan ve yerli yabancı birçok atletin katıldığı böylesine bir organizasyonda elde edilen bu başarı büyük sevince yol açtı. Böylece Lüleburgaz Bölgesi adeta ‘Biz artık bayanlarda da varız’ demiş oldu. Bu başarı bir ilk olması açısından büyük önem taşıyor. Belki de bu başarı Lüleburgazlı kadınlara örnek olacak ve birçok yeni maratoncular yetişecektir” dedi.

2. No’lu Aile Sağlığı Merkezi doktorlarından olan Reyhan Demirel, bu spora 2 yıl önce başladığını ve kısa sürede gelişim gösterdiğini söyledi.

Demirel; “Ben Marla Ege Atletizm Kulübü’nün Lüleburgazlı lisanslı bir maratoncusuyum. Hocam Oğuz Kesimli Nezaretinde çalışmalarımı düzenli olarak sürdürüyorum. Bu sporu çok seviyorum. Ama daha işin başındayım. Öğreneceğim daha çok şey var. Herhangi bir hedefim sözkonusu değil. Sağlık için koşuyorum ve daha iyi bir sporcu olmak istiyorum” dedi.

 

Bu haber 630 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter